Suri USA endine esileedi Barbara Bush

Barbara Bush.
Barbara Bush. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

USA endine esileedi Barbara Bush suri 92-aastasena, teatas kolmapäeval tema perekond.

Barbara Bush oli Ühendriikide 41. presidendi George H. W. Bushi naine ja 43. presidendi George W. Bushi ema. Bush vanem ja Barbara olid abielus 73 aastat.

Bushide perekonna esindaja oli juba varem sel nädalal teatanud, et naine loobus oma elu meditsiiniliste vahenditega pikendamast. Barbara kannatas muu hulgas südamepuudulikkuse ja kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse (COPD) all.

Telekanal CNN edastas esmaspäeval, et Barbara Bushi tervis on halvenemas ja edasist ravi ta ei otsi. Bushide perele lähedane allikas ütles, et Barbara Bushi eest hoolitsetakse tema kodus Houstonis ja ta ei soovi haiglasse naasta. Tema abikaasa, endine president George H. W. Bush viibis tema kõrval koos tütre Doro ja poegade Marvini ning Neiliga. Abielupaari teised pojad, endine president George W. Bush ja endine kuberner Jeb Bush olid samuti ema tihedad külalised.

"Pärast mitmeid haiglasviibimisi on ta otsustanud edasist ravi mitte otsida ja keskendub elukvaliteedi säilitamisele," seisis Bushide avalduses. "See ei üllata neid, kes tunnevad Barbara Bushi, et oma halva tervise juures muretseb ta pigem teiste, mitte enda heaolu pärast. Teda ümbritseb pere, keda ta jumaldab ning ta on tänulik kõigile, kes tema eest palvetavad."

Viimati toimetati ta hingamisraskustega haiglasse suurel reedel. Seejärel tundus Bushi seisund paranevat, kuid mõne päeva eest halvenes see taas järsult.

George H. W. Bush töötas USA presidendina aastatel 1989–1993.

Pärast Valgest Majast lahkumist pühendas Barbara Bush end kirjaoskuse parandamisele maailmas. Koostöös abikaasaga on nad sestsaadik heategevuseks kogunud enam kui miljard dollarit.

USA president Donald Trump avaldas perekonnale ja kõikidele ameeriklastele naise surmaga seoses kaastunnet.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: