Piltuudis: George H.W. Bushi teenistuskoer avaldas omanikule austust

Teenistuskoer Sully George H.W. Bushi kirstu juures.
Teenistuskoer Sully George H.W. Bushi kirstu juures. Autor/allikas: Courtesy Office of George H. W. Bush-Evan Sisley/Reuters/Scanpix

Labrador Sully, kes töötas reedel surnud USA president George H.W. Bushi teenistuskoerana, avaldas omaniku kirstu kõrval austust. Koer reisib kaasa ka kogu kirstu teekonna Texasest Washingtoni ja tagasi.

George H.W. Bush oli aastail 1989 kuni 1993 USA 41. president. Ta suri reedel 94 aasta vanuselt, vahendas BBC.

Esmaspäeval viiakse Bushi kirst Air Force One'i pardal, mis on ajutiselt ümber nimetatud Special Air Mission 41-ks, Texasest Washingtoni ning seejärel kolmapäeval uuesti tagasi Texasesse. Kogu teekonna teeb kaasa ka Bushi teenistuskoer Sully.

Bushi pressiesindaja Jim McGrath postitas Twitterisse liigutava foto sellest, kuidas Sully pühapäeval Bushi kirstu kõrval lebas. Ta pani fotole pealkirjaks: "Missioon lõpetatud."

Sotsiaalmeedia kasutajad tänasid Sullyt tema teenistuse eest ning kirjustasid nii Sully kui üldiselt koerte lojaalsusest nende omanike suhtes.

Sully sai nime piloot Chelsey "Sully" Sullenbergeri järgi, kes tegi 2009. aastal reisilennukiga Hudsoni jõkke hädamaandumise, päästes sellega kõik 155 reisijat ja meeskonnaliiget.

Kaheaastasest Sullyst sai viimastel aastatel ratastooliga liikunud Bushi teenistuskoer alles tänavu.

Sullyle on õpetatud hulk käsklusi, muu hulgas oskab ta uksi avada ning omanikule tuua heliseva telefoni.

Sully jätkab tööd teenistuskoerana, osaledes haavatud sõduritele mõeldud teraapias.

Sullyl on ka enda Instagrami konto. Sinna on muu hulgas postitatud foto novembrikuust, kui koer "aitas" Bushil vahevalimiste ajal tema hääletussedelit valimiskasti panna.

President Bushil oli diagnoositud üks Parkinsoni tõve vormidest ning aprillis viidi ta vereinfektsiooni tõttu haiglasse.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: