Tallinna Toomkirik kuulub esimest korda ajaloos eesikeelsele kogudusele ({{commentsTotal}})

Foto: Raepress

Tallinna Toomkirik kuulub alates neljapäevast esimest korda ajaloos eestikeelsele kogudusele. Kirikuhoone riigistati rohkem kui 90 aastat tagasi ning see kuulus Tallinna linnale.

Piiskopliku Toomkoguduse juhatuse esimees Indrek Treufeldt ning Tallinna linnapea Taavi Aas kirjutasid neljapäeval kiriku üleandmise lepingule alla, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Linnavolikogu otsustas kirikuhoone üleandmise 22. märtsil põhjendusega, et kogudus on kiriku haldamisel olnud heaperemehelik ning sakraalhoonel on luterlaste jaoks oluline tähtsus.

Toomkirik, mida külastavad meelsasti ka turistid, vajab aga tõsisemat remonti.

"Kogudus saab hakkama igapäevaste kuludega - suudab maksta palka inimestele, teeb ära selle igapäevase kirikutöö, tagab ka selle, et kirik on avatud turistidele. Aga me ei suuda teha suuri töid, me ei suuda renoveerida seda kirikut," tõdes Treufeldt.

"Ma väga loodan, et see vaidlus, mis on olnud Niguliste ümber, saab lahenduse ja tõepoolest, luterikirik saab vahendeid selleks, et panustada ka sellesse kirikusse. Aga loomulikult linn toetab," ütles Aas.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: