Belgia kohus mõistis Abdeslami süüdi terroristliku mõrva katses ({{commentsTotal}})

{{1524466320000 | amCalendar}}
Foto: Reuters/Scanpix

Belgia kohus tegi esmaspäeval otsuse Pariisi 2015. aasta novembri terrorirünnakute ainsa ellujäänud korraldaja Salah Abdeslami kohta ja mõistis mehe süüdi 2016. aasta märtsis Brüsselis aset leidnud terroristliku mõrva katses. Karistuseks määras kohus 20 aastat vabadusekaotust.

Kohut Abdeslami üle ei mõistetud esmaspäeval mitte Pariisi rünnakute, vaid Brüsselis 2016. aasta kevadel toimunu eest, kus Abdeslami kinnipidamisel toimus tulevahetus, mille tagajärjel sai haavata kolm politseinikku, vahendasid Reuters ja Belgia prantsuskeelne ringhääling RTBF.

Kohus mõistis süüdi ka Abdeslami kaasosalise Sofien Ayari.

maroko juurtega Abdeslamil on Prantsuse kodakondsus, Ayari on aga Tuneesia kodanik.

Juhtunut käsitleti terroristliku mõrvakatsena ning prokuratuur nõudis Abdeslamile 20 aasta pikkust vanglakaristust. Sellised karistused kohus ka mõlemale süüdimõistetule määras.

Abdeslam viibib ise hetkel Prantsuse vanglas ning Pariisi 2015. aasta terrorirünnakute eest, milles hukkus 130 inimest, ootab teda tõenäoliselt palju karmim karistus. Ka Ayari ei viibinud esmaspäevasel istungil kohtusaalis, kui meeste süüdimõistvad otsused ette loeti.

Kui Abdeslami eemalviibimist teati juba varem, siis Ayari soov vanglasse jääda ja kohtusse mitte ilmuda sai teatavaks alles esmaspäeva hommikul.

Abdeslam oli Pariisi terrorirünnakute järel jooksus neli kuud ning 2016. aasta 15. märtsil sooritati tema tabamiseks haarang Brüsselis Foresti linnajaos. Haarangu käigus puhkenud tulevahetuses sai haavata kolm politseinikku, üks äärmuslane hukkus.

Abdeslam peeti kinni kolm päeva pärast tulevahetust koos tuneeslase Sofiane Ayariga.

Esimesel istungipäeval käesoleva aasta alguses süüdistas Abdeslam kohtunikke moslemivastasuses, keeldus püsti tõusmast, oma nime kinnitamast ning ühelegi küsimusele vastamast, öeldes vaid, et usaldab end jumala hoolde.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: