Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Helsingi valmistub rekordiliseks kruiisiturismi suveks

MSC Orchestra 2009. aastal Tallinnas.
MSC Orchestra 2009. aastal Tallinnas. Autor/allikas: Bin im Garten/Wikimedia Commons

Soome pealinna turundusega tegelev ettevõte Helsinki Marketing prognoosib, et peagi algaval suvel saabub Helsingisse rekordiliselt palju kruiisilaevu ja -turiste. Prognoosi kohaselt tuleb kruiisilaevu ligi 300 ja turiste üle poole miljoni.

Kruiisiturismi hooaja Helsingis avab viie tärni kruiisilaev MS Hanseatic, mis saabub Lõunasadamasse teisipäeval, vahendas Yle.

Suve kõige aktiivsemaks kruiisipäevaks kujuneb ilmselt 2. juuli, kui Helsingisse saabub kuus kruiisilaeva kokku ligi 10 000 reisijaga.

Ka eelmise aasta suvel saabus Helsingisse rekordiliselt palju kruiisilaevu - 266 laeva ja 478 000 kruiisituristi.

Helsinki Marketingi tegevjuhi Laura Aalto sõnul kasvab turismuisektor Helsingis kiires tempos.

"Sellel on suur tähendus, et kruiisiturismi populaarsus kasvab. See on märk sellest, et ka ülejäänud turismi populaarsus on tõusuteel. Meil on olnud eelmisel aastal tohutu kasv välismaalt saabunud ööbijate arvestuses. Kruiisiturismi kasv räägib sellest, et Helsingil on rahvusvaheliste reisijate silmis külgetõmbejõudu.

Kruiisiturist kulutab keskmiselt 64 eurot päevas

Kui kõik hetkel kokku lepitud kruiisilaevad saabuvad, oleks Aalto hinnangul tegu ligi 13-protsendilise kasvuga eelmise suvega võrreldes.

Eelmisel aastal läbi viidud uuringu kohaselt kulutab üks kruiisiturist viietunnise Helsingi külastuse ajal keskmiselt 63,7 eurot. Kokku jätsid kruiisituristid eelmisel aastal Helsingisse umbes 32 miljonit eurot.

Läänemere kruiisiturismiga tegelevate linnade võrgustiku Cruise Baltic uuringu kohaselt oli möödunud suvi edukas ka teistes sadamalinnades - kokku külastas Läänemere sadamalinnu rohkem kui viis miljonit kruiisituristi. See oli kõigi aegade rekord ning eelnenud aastaga võrreldes oli kasvu 16,6 protsenti.

Jahedama kliimaga piirkondade populaarsus on tõusuteel

Üle kogu maailma reisib aastas umbes 27 miljonit kruiisituristi ja prognooside kohaselt kasvab nende arv kümne aastaga 40 miljonini.

Cruise Baltic usub, et üha rohkem hakatakse huvi tundma just Läänemere sarnaste, varem jahedaks peetud piirkondade vastu. Seda trendi kinnitavad ka rahvusvahelise kruiisilaevanduse assotsiatsiooni CLIA (Cruise Lines International Association).

"Käesoleval aastal saabub Läänemerele esimene kruiisilaev MSC Orchestra, kus on ainult hiinlastest turistid. Suures plaanis tähendab see seda, et Läänemere populaarsus on jõudsalt kasvamas," nentis Aalto.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: