Politsei pidas Tallinnas kinni vägistamises kahtlustatava Iraagi mehe ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Vangla
Vangla Autor/allikas: Urmas Luik/Pärnu Postimees/SCANPIX

Põhja prefektuuri seksuaalkuritegude grupi uurijad pidasid laupäeval kinni 35-aastase Iraagi kodaniku, keda kahtlustatakse 23-aastase Soome kodanikust naise vägistamises Tallinnas. Praeguseks on mees vahistatud.

Politsei seni kogutud info järgi kahtlustatakse iraaklast 14. aprilli varahommikustel tundidel Raua tänava ristmiku lähistel seksuaalkuriteo toimepanekus. Kuriteo ohver ei vajanud arstiabi. Kahtlustatav on Iraagi kodanik, kes viibib Eestis elamisloa alusel.

Põhja prefektuuri seksuaalkuritegude grupi juhi Reimo Raiveti sõnul on tegemist erandliku juhtumiga. "Läinud pühapäeva, 22. aprilli esimestel tundidel pidasime mehe Tallinnas asuvas lõbustusasutuses kinni. Mehe tuvastamisel ja kinnipidamisel oli meile suureks abiks turvafirma töötaja," selgitas eeluurimist juhtiv Raivet.

"Tänaval toimepandud vägistamisi, kus ohver ja teo toimepanija on omavahel võõrad, tuleb ette väga harva," lisas Raivet. Politsei jaoks on oluline, et igast seksuaalkuriteost või seksuaalse eesmärgiga ründest teavitataks alati politseid. "Nii saame infot kontrollida, kiiresti reageerida ja koheselt asuda võimalikku ründajat tuvastama."

Juhtunu osas alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi alusel, mis hõlmab vägistamist. Põhja ringkonnaprokuratuur taotles mehe vahistamist ning esmaspäeval kohus selle ka rahuldas.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: