Texase keskkoolis sai tulistamises surma kümme inimest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1526656260000 | amCalendar}}
Foto: KTRK-TV/ABC13/AP/Scanpix

USA-s Texases toimus Santa Fe keskkoolis tulistamine, kuberneri sõnul sai surma kümme inimest.

Tulistamine Houstonist 65 kilomeetri kaugusel asuvas Santa Fe keskkoolis toimus koolipäeva alguses, vahendas BBC.

Texase kuberner Greg Abbott ütles, et kümme inimest sai surma. Harrise maakonna politseišerif Ed Gonzalez ütles ajakirjanikele, et enamik hukkunutest on Santa Fe kooli õpilased.

Kaks Houstonist lõuna pool asuvat haiglat teatasid, et võtsid vastu kokku üheksa koolitulistamises viga saanud inimest. Clear Lake Regional Medical Center võttis ravile seitse ning Mainland Medical Center kaks inimest.

Gonzalez kirjutas Twitteris, et ka üks politseinik sai kannatada. Hiljem selgus, et vigastada sai Santa Fe kooli politseinik John Barnes, kelle seisund on kriitiline.

Tulistamise eest on vahi alla võetud üks õpilane. Abbotti sõnul on kinni peetud aga veel kaks inimest. Ta ei öelnud kahtlusaluse, ega teiste kinnipeetute nimesid.

Allika sõnul on ründaja, kes on süüdistatuna mõrvas vahi all, 17-aastane Santa Fe keskkooli õpilane Dimitrios Pagourtzis.

Abbotti sõnul kasutas kahtlusalune rünnakus relvi, mille võttis ilmselt isalt, kellele need ametlikult kuulusid.

Kuberner märkis, et politsei leidis informatsiooni, mis viitavad, et kahtlusalune kavandas rünnakud ja plaanis enesetappu.

"Tulistajal on päevikutes, arvutis ja telefonis informatsiooni, mis ütleb, et ta mitte ainult ei tahtnud korraldada tulistamist, vaid tahtis pärast seda enesetappu teha," rääkis Abbott.

"Nagu te ilmselt teate, alistus ta politseile ning tunnistas samal hetkel, et tal ei olnud julgust enesetappu teha," lisas kuberner.

Kooli juurde saadeti ka pommirühm, sest nii koolimajast kui ka selle ümbrusest leiti erinevaid lõhkeseadeid.

Mitu õpilast kirjeldasid, et veidi enne kella 8 hommikul hakkas koolis tuletõrjealarm tööle. Üks õpilane ütles uudistekanalile KHOU-11, et üks õpetaja, saades aru, mis toimub, jooksis klassist välja ja käivitas tuletõrjealarmi, et õpilased koolist välja saada.

Üks pealtnägija rääkis KTRK-TV-le, et tulistamine toimus tema kunstitunnis ning klassis sai üks tüdruk pihta.

"Keegi kõndis relvaga kooli ja hakkas tulistama ning see tüdruk sai jalga haavata," rääkis ta.

President Donald Trump nimetas rünnakut kohutavaks. "Minu valitsuse eesmärk on teha kõik meie võimuses, et kaitsta meie õpilasi, turvata meie koole ja hoida relvad eemal neist, kes ohustavad ennast ja teisi," lisas ta.

Veidi pärast tulistamist Santa Fes lähenes sündmust kajastanud telekaameratele mees, kellel oli kaasas USA lipp, peas Trumpi nimega müts ning puusal püstol ja ütles, et ta tahab pääseda koolimajja. "Teeme Ameerika jälle suureks," ütles ta.

Teine mees ütles seepeale ajakirjanikele, et vaja on palvetada. "See idioot kõnnib mööda tänavat, pagana püstol küljel, kuid samal ajal tulistati just meie lapsi," rääkis ta.

"Ma olen relvaõiguste inimene. Mul on relvad. Kuid see idioot jalutab siin ja räägib, et ta peab Ameerika uuesti suureks tegema. See ei ole selline Ameerika, mida me vajame," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: