Palestiina nõuab kohtuprotsessi Iisraeli asunike kuritegude üle

Palestiina omavalitsuse välisminister Riyad al-Maliki nõuab Haagi rahvusvaheliselt kriminaalkohtult viivitamatult kohtuasja algatamist Iisraeli asunike kordasaadetud kuritegude üle palestiinlaste aladel.

Palestiina omavalitsuse avalduse kohaselt on välisministri esitatud hagis piisavalt tõendusmaterjali kuritegude kohta, mida asunikud aastakümnete jooksul palestiinlaste aladel korda on saatnud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Haagi kohus uurib juba kuritegusid, mida nii Iisrael kui ka palestiinlased 2014. aasta Gaza konflikti ajal korda saatsid.

Teisipäeval esitatud hagi põhjal otsustab kohus, kas alustada täiemõõdulist juurdlust palestiinlaste aladel toime pandud kuritegude kohta, mis võib viia kõrgetasemeliste Iisraeli poliitikute kohtu ette toomiseni.

"Kuritegude eest kõige rohkem vastutavad, kes hagis ka eraldi esile toodud, tuleb nende tegude eest viivitamatult vastutusele võtta. Hagi käsitleb kuritegusid, mis on toime pandud kõigil Palestiina aladel nende 1967. aasta piirides, seega Läänekaldal koos Ida-Jeruusalemma ja Gaza sektoriga," ütles al-Maliki.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: