Linnaosavanem kutsub Merivälja muuli küsimuses kokku ümarlaua

Pirita linnaosavalitsuse hoone.
Pirita linnaosavalitsuse hoone. Autor/allikas: Pirita linnaosavalitsus

Merivälja muuli kohale kavandatava jahisadama üle käib tuline arutelu juba mõnd aega. Asumiseltsid soovivad muuli küsimuses töörühma loomist ja kuigi Pirita linnaosakogu esimehe Ülle Rajasalu hinnangul ajaks see asja ainult segasemaks, on Pirita linnaosavanem Alina Tubli seltsidega ühel meelel ja lubab, et ümarlaud tuleb.

Tubli ütles, et kohalike seltside ettepanek ümarlaud moodustada ei ole asja segaseks ajamine. Tema hinnangul on mõte väga hea ja aitab jõuda lähemale kõiki osapooli rahuldavale otsusele.

Linnaosavanem on enda sõnul teavitanud nii Rajasalu kui kõiki teisi linnaosakogu liikmeid, et Ranna tee 1 asjus tuleb aprillis lisaarutelu, mida juhib Tallinna linnavalitsuse kaasamisnõunik.

"Arutelu ja selle tulem võiksid olla linnaosakogule sisendiks, et detailplaneeringu osas otsus vastu võtta," lausus Tubli. "Nädal enne ümarlaua toimumist palume asumiseltsidel ja kohalikel elanikel esitada konkreetsed küsimused ja ettepanekud, mille osas arendaja ja projekteerija saaksid vastused ette valmistada. Vajadusel oleme valmis ümarlaua mitu korda kokku kutsuma".

Ta lisas, et kokkuleppel linnaosa linnaplaneerimiskomisjoni esimehe Taavi Toppiga arutletakse detailplaneeringut pärast ümarlaua koosolekut uuesti planeerimiskomisjonis. Seejärel teeb oma otsuse ja ettepanekud linnaosakogu ning pärast seda ka linnaosavalitsus, kellele on linnaosakogu otsus soovituslik, kuid mitte kohustuslik.

"Kuigi linnaosakogu esimees Ülle Rajasalu avaldas lootust, et detailplaneeringu üle otsustamine toimub aprillikuu alguses, siis praegust ajakava vaadates saan öelda, et see pole realistlik," nentis Pirita linnaosavanem.

Ranna tee 1 detailplaneering näeb kinnistule ette jahisadamat ja hoonet, kus pakutaks toitlustust ja majutust. Lisaks pikendataks muuli, süvendataks mereala ning rajataks kergliiklustee, mänguväljak ja parkimiskohad.

Mittetulundusühingud Merivälja Aedlinna Selts ja Mähe Selts on teinud Pirita linnaosakogule ettepaneku planeeringulahenduse eskiisiga mitte nõustuda, sest selle maht on nende hinnangul liiga suur ning keskkonnamõjusid on hinnatud ainult arendaja eesmärkide seisukohalt. Samuti ei ole kohalikke elanikke seltside hinnangul planeeringuprotsessi piisavalt kaasatud.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: