Tankitõrjekompanii ajateenijad kõrvaldavad ebaseaduslikke prügilaid ({{commentsTotal}})

Foto: Rene Kundla/ERR

Tankitõrjekompanii ajateenijad on seitse aastat enne teenistuse lõppu likvideerinud Ida-Virumaal ebaseaduslikke prügilaid. Sellega antakse tsiviili minevatele poistele levitamiseks kaasa sõnum, et prügi suvalisse kohta maha jätta pole inimlik.

Veebel Lehar Almiste sõnul võib kahjuks nentida, et tõenäoliselt on tankitõrjekompanii ajateenijatel veel aastaid võimalus Ida-Virumaal prügikoristusaktsiooni jätkata. Kuid ta on kindel, et kompaniist välja läinud noormehed illegaalsetesse prügilatesse oma panust ei anna, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Sõdurid on ka ise pärast neid koristustalguid rääkinud, et vaatavad asja teise pilguga ja kindlasti nemad isiklikult ei loobi enam prügi loodusesse. Nad saavad siit päris hea õppetunni," rääkis Almiste.

Sillamäelt pärit Robert Feofanov tunnistas, et väeteenistus on andnud oma panuse korraarmastusse.

"Me kogu teenistuse vältel koristame enda järelt, see tekitab harjumuse. Olen päris kindel selles, et oma prahi koristame enda järelt ära," ütles Feofanov.

Kohtla-Järve noormehele Makar Šokarevile oli kodulinnas avanenud vaatepilt šokeeriv.

"Minule oli üllatus, et 21. sajandil viskavad inimesed prahti kuhu juhtub, aga mitte prügimäele. Mind on lapsest saati õpetatud, et prügi tuleb viia prügilasse, sest vastasel juhul reostame ju oma Eesti loodust," rääkis Šokarev.

Tartust Jõhvisse aega teenima tulnud Kaarel Rodima sõnul ei ole sulide prügilad mõistagi vaid Ida-Virumaa probleem ja tema arvates tuleb prügilate tekkepõhjust otsida inimeste isikuomadustest.

"See on inimeste laiskusest - neil on mugavam viia prügi kuskile kodu kõrvale metsatukka ja visata sinna maha kui sõita paar kilomeetrit ja viia viisakalt ära jäätmekogumispunkti," arutles Rodima.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: