Nõgene: kui õige jaotaks eelarve ministeeriumide vahel protsentuaalselt ära

Paavo Nõgene
Paavo Nõgene Autor/allikas: Sander Koit / ERR

Riigireformi puhul võiks kaaluda lahendust, kus lisaks kaitse-eelarvele oleks ka teised valdkonnad sõltuvuses majanduskasvust, pakkus välja endine kultuuriministeeriumi kantsler ja nüüdne Tallink Grupi juht Paavo Nõgene.

"Mina ei kardaks läbi teha rehkendust, et kui jaotaks eelarve ministeeriumide vahel protsentuaalselt ära. Igaüks peab aitama kaasa sellele, et Eesti SKP tõuseks. Neil on oma protsent, mille piires nad saavad majandada, ja kõik peavad panustama sellesse, et SKP suureneks. Muidu sul rahahulgana raha juurde ei tule," rääkis Nõgene intervjuus Äripäeva raadiole.

Nõgene sõnul on seda isegi pelgalt rehkendusena kardetud teha. "Sest väga paljud inimesed jäävad tööta, eelarveprotsess jääb olemata, kuna tegelikult on numbrid ette teada ja prognoosi alusel jaotatakse valdkondadele vahendid ära."

Nõgene arvates vääriks korraks läbimõtlemist, kas ainult kaitsevaldkond on see, kel on täna eelarve protsendiga seotud, või võiks neid valdkondi olla veel.

"Võib-olla kõiki ei saa, aga mingites valdkondades võiks see aidata kaasa suuremale panusele selleks, et Eesti SKP suureneks," ütles ta Äripäeva saates "Isemajandav Eesti".

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: Äripäeva raadio

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: