Putin arvestab Vene-sanktsioonide järk-järgulise kadumisega

Putin Hiina meediale intervjuud andmas.
Putin Hiina meediale intervjuud andmas. Autor/allikas: Sputnik/Scanpix

Vene presidendi Vladimir Putini sõnul arvestab ta sellega, et Venemaale kehtestatud sanktsioonid võetakse aja jooksul järk-järgult maha ning Venemaa suhted sanktsioone toetavate USA ja teiste riikidega normaliseeruvad.

"Lähtun sellest, et terve mõistus siiski võidab, et kõik ebaseaduslikud piirangud, mis on maailmamajanduse arengu jaoks kahjulikud, võetakse järk-järgult maha ja me taastame oma suhted kõikide partneritega, sh USA ja teiste riikidega, kes kehtestasid nende kiiluvees meile sanktsioonid," ütles Putin Usutluses Hiina meediale (Intervjuu täismahus vene keeles SIIN ja inglise keeles SIIN).

Putin on Hiinas visiidil 8. juunil ning osaleb 9.-10. juunil Shanghai koostööorganisatsiooni tippkohtumisel.

"Muide need, kes minu sõnutsi läksid USA kiiluvees, kannatavad juba ise sanktsioonide käes, mida USA neile kehtestab," märkis Vene riigipea.

Putin rõhutas, et ei räägi seda kõike sugugi rõõmu või iroonia pärast.

"See kõik räägib vaid sellest, et need vahendid ei saa olla universaalsed ning varem või hiljem saab silmnähtavaks, et nende rakendamine kahjustab kõiki, sh nende algatajaid. Lõpptulemusena arvestan, et nii või teisiti meie suhted normaliseeruvad," ütles president.

Lisaks ütles ta, et Vene juhtkonda ei üllata ega hirmuta sanktsioonide olemasolu ega sunni loobuma riigi iseseisvast sõltumatust arenguteest.

Putin: Kim on teinud enneolematuid samme pinge leevendamiseks

Põhja-Korea juht Kim Jong-un on astunud Korea poolsaare pingete leevendamiseks enneolematuid samme, märkis Putin.

"Näeme samuti, et Põhja-Korea juhtkond läks ausalt öeldes minu jaoks isegi ootamatutele, ütleksin lausa enneolematutele sammudele selle pinge leevendamiseks," ütles ta.

Putin suhtus mõistmisega Põhja-Korea avaldustesse julgeolekutagatiste saamise vajaduse kohta. "Suudan mõista Põhja-Korea juhtkonda, kui see räägib, et tuumarelvast täielikuks loobumiseks on vajalikud absoluutsed julgeolekutagatised," ütles Vene president.

"Millised saavad need tagatised olla, mis aja jooksul selle kõik ellu saab viia, on praegu väga raske öelda. Aga mida saab öelda ja peab ütlema, on, et seda teed peab käima - pinge leevendamise ja lõpptulemusena tuumarelvast loobumise teed".

Ta märkis, et Vene ja Hiina seisukoht Korea poolsaare olukorra osas ei ole pelgalt lähedane, vaid langeb täielikult kokku. "Me tulime välja nn teekaardi algatusega Korea poolsaare olukorra lahendamiseks. Hiina on viimasel ajal teinud väga palju selleks, et olukord leeveneks. Meil on selle üle väga hea meel ja toetame seda igati," ütles Putin.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: