Kagu-Eesti eelarvamusfestival keskendus halduspoliitikale ja kodukandi muredele

Põlvamaal Eesti maanteemuuseumis peeti kolmandat Kagu-Eesti eelarvamusfestivali "Ilm om hukan".

Üle poolesaja väitleja arutles tosinal teemal nii Kagu-Eesti kui ka kogu Eesti jaoks. Olulisemate teemadena räägiti halduspoliitikast, metsandusest ning maksude sõitmisest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Arutluse all oli aga ka kodukant ning küsimus, kuidas Kagu-Eestis elu alles jääks ja edasi läheks.

"Võime ka öelda, et nendest teemadest tekib tervik, sest ei ole siin Kagu-Eestis ainult ühte probleemset kohta. Tundubki, jah, mõnikord, et Kagu-Eesti on nagu selline katsepõld või nagu kärbes, kellel võetakse üks jalake ära ja teine ja kolmas jalake. Muidugi ta jääb ellu, aga kui hästi ta jääb ellu," rääkis festivali üks korraldajatest Kadri Valner.

"Ei ole siin teemat, mida ei tahaks kuulata või kaasa rääkida või kaasa mõelda, aga eriti puudutab alkopoliitika teema," rääkis festivalil osalenud Irena Viitamees, kelle sõnul on alkoholiprobleem piirkonnas tõsine.

"Võib küll öelda, et Põlvamaal ja Võrumaal ja Valgamaal on üsna kehvad statistilised numbrid," lisas ta.

"Siin räägitakse ka haldusreformist. Mind päris huvitab, kuhu see asi meid lõpuks välja viib, see suure hurraaga tehtud haldusreform. Ma olen ise maaelanik ja ma elan ikka päris ääremaal ja ma tunnen, et nüüd ma põhimõtteliselt olen ääremaa ääremaal," arutles festivalil osalenud Kristina Traks.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: