Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallink kaalub uue laeva tellimist

Tallinki uusim laev Megastar
Tallinki uusim laev Megastar Autor/allikas: Tallink/Andres Raudjalg

Tallinki uusim laev Megastar on ettevõtte ootusi ületanud ja kontsern kaalub Megastar II tellimist.

Kontserni juhatuse esimees Paavo Nõgene ütles ERR-ile, et Tallinkil on plaanis edasi areneda ning ettevõtte kollektiiv tegeleb igapäevaselt erinevate võimaluste kaalumisega.

"Otsustest saame teada anda aktsionäride võrdse kohtlemise eesmärgil börsiteadetes ja sel ajahetkel, kui otsused sellistes küsimustes on tehtud," lausus Nõgene.

Tallink Grupi nõukogu esimees Enn Pant rääkis teisipäeval aktsionäride korralisel üldkoosolekul ühe laeva võimaliku tellimise ettevalmistamisest.

Nõgene sõnul pidas Pant silmas Megastar II tellimist, mida nõukogu esimees peab ettevõtte arengule väga oluliseks. Teema on olnud korduvalt olnud Tallink Grupi nõukogu koosolekutel arutlusel.

Pant viitas üldkoosolekul peetud lühikeses ettekandes võimalusele, et Megastar II tellimise otsus võib tulla aktsionäride koosolekule otsustamiseks juhul, kui nõukogus laeva tellimise osas kokkuleppele ei jõuta.

Tallinki investeerimisvõimekuse kohta ütles Nõgene, et kontserni laenukoormus on aastate jooksul vähenenud 700 miljoni euro võrra ning Megastar on ennast esimese 16 kuu jooksul igati õigustanud ning ettevõtte ootusi ületanud

"Seda tõestavad mitmed näitajad, eelkõige laeval esimesel aastal teenindatud reisijate arv (2 miljonit reisijat), mis on suurim reisijate arv ühel laeval ühe aasta jooksul Tallinki ajaloos," kommenteeris Tallinki juht.

Megastari tutvustav slaid Tallinki aktsionäride üldkoosolekul. Allikas: Tallink

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: