Tallink tahab aktsionäridele järgmisel aastal maksta 80 lisamiljonit

{{1539155640000 | amCalendar}}
Tallink
Tallink Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinki juhatus tahab tõsta dividendi väljamakseid ja vähendada aktsiakapitali, järgmisel aastal võiks see tähendada aktsionäridele ligi 80 miljoni euro suurust väljamakset.

Tallink Grupi juhatus võttis kolmapäeval vastu otsuse täiendada grupi dividendipoliitikat, otsusega määratakse dividendistrateegiaks maksta edaspidi dividende vähemalt viis eurosenti aktsia kohta, kui seda võimaldavad ettevõtte majandustulemused, teatas Tallink.

Viimati muutis Tallink Grupp dividendipoliitikat selle aasta maikuus, teatades 2018. aasta esimese kvartali aruandes, et tõstab miinimumdividendi 2019. aastast senise kahe eurosendi asemel kolmele eurosendile.

Lisaks dividendipoliitika täiendamisele sai Tallink Grupi juhatus grupi nõukogult suunise valmistada järgmise aasta aktsionäride korralisele üldkoosolekule ettepanek seltsi aktsiakapitali vähendamiseks vähemalt seitse senti aktsia kohta kapitalistruktuuri parandamiseks.

"Tallink Grupi nõukogu ja juhatuse poolt tehtud otsused on kindlasti head uudised meie aktsionäridele. Tallink soovib nii oma tänastele kui ka tulevastele aktsionäridele pakkuda head dividenditootlust ning pikaajalist kindlustunnet," ütles Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

"Meie sõnum neile, kes juba täna Tallinna börsil Tallinki aktsiaid omavad, kui ka neile, kes peagi Helsingi börsil meie aktsiaid saavad osta, on selge – Tallink on õige valik ning Tallinkisse tasub investeerida," lisas Nõgene.

Tallinkil on ligikaudu 670 miljonit aktsiat, mis tähendab, et viiesendine dividendimakse tähendaks aastas 33,5 miljoni euro suurust makset. Aktsiakapitali vähendamine seitsme sendi võrra aktsia kohta tähendab ligi 47 miljoni euro suurust väljamakset.

LHV: Tallinki plaan viitab vajadusele toetada aktsia hinda

LHV vanemanalüütiku Sander Danili sõnul on Tallinki dividenditeade ootamatu ning viitab vajadusele toetada aktsia hinda turul.

"Mõnevõrra üllatav on tulla välja sellise plaaniga nii varakult enne majandusaasta lõppu, mis viitaks nagu mingile tungivale vajadusele toetada aktsia hinda turul. Samas meie arvamust see Tallinkist oluliselt ei muuda," ütles Danil BNS-ile.

"Ettevõtte plaan jagada suuremaid dividende ja vähendada aktsiakapitali kinnitab meie nägemust, et Tallink on küll stabiiline, tugeva rahavooga firma, kuid tema kasvu- ja laienemisvõimalused on üpris piiratud ning suuremaid investeeringuid pole lähiaastatel juhtkonnal plaanis teha," lisas Danil.

LHV analüütiku sõnul eeldab plaanitav aktsiakapitali vähendamine tõenäoliselt laenukoormuse suurendamist, samas on see Danili hinnangul mõistlikus ulatuses aktsionäridele soodne, kuna suurem finantsvõimendus võimaldab saavutada omakapitali suurema tootluse.

"Siinkohal tuleb silmas pidada, et aktsiakapitali vähendamine on pigem ühekordne sündmus ning järgnevatel aastatel ei maksa sellega arvestada. Plaanitav dividendi tase vähemalt viis senti peaks olema jätkusuutlik, kuid ei paku Tallinna Sadama ja mitme teisega võrreldes ka mingit erakordset dividenditootlust," märkis Sander Danil.

Aktsia tõusis kiirelt

Tallinki aktsia oli keskpäevaks kerkinud Tallinna börsil pea seitsme protsendi võrra ning kaupleb 1,045 euro tasemel. Seejuures on Tallinki aktsia alates juuni lõpust kaotanud väärtusest ligi 10 protsenti ning vajus septembri alguses pärast enam kui aastat taas allapoole ühe euro taset.

Kuigi Tallinki suuraktsionär Infortar on alates suvest oma aktsiakapitali osakaalu Tallinkis ligi protsendi võrra suurendanud, ei suutnud aktsia enne kolmapäevast dividenditeadet ühe euro piiri taas ületada.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: