Tallinn võib viia bussipeatused Tallinki hotelli ette ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna linnaliinibuss
Tallinna linnaliinibuss Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna linnavalitsus kaalub Viru bussiterminali liikluskoormuse vähendamist ja osade peatuste viimist kõrvalasuva Tallinki hotelli ette.

"See mõte püsib ühe variandina siiani, sest näiteks praegu peatub osa Lasnamäele viivaid busse Viru terminalist veidi eemal, Kannikese poe ees. Tallinki hotelli ees peatudes on nad lähemal nii bussiterminalile kui ka Hobujaama trammipeatusele ja see oleks reisijale mugavam. Kuid siin on veel lahtiseid otsi, konkreetsematest lahendustest saame rääkida siis, kui Peatänava, Rävala ja Kaubamaja projektid käivituvad," ütles ERR-ile Tallinna linnapea Taavi Aas.

Lähiajal algab Viru terminalis remont, kuid seda ei suleta. "Viru terminali puhul räägime me eeskätt valgustuse uuendamisest, millega kaasneb laepaneelide uuendus ja videovalve ning tulekahjusignalisatsioonide ümberehitus. Eesmärk on viia bussiterminal üle LED-valgustusele, sest see teeb esiteks valgemaks ja teiseks aitab edaspidi hoida kokku vähemalt kolmandiku raha," ütles Aas.

Valgustuse uuendamine on kavas läbi viia juuli lõpul-augustis. "See peaks olema võimalik läbi viia nõnda, et see inimesi olulisemalt ei häiri ja terminal jääb toimima," lausus Aas.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: