Narva linnavolikogu esimees Jefimov jäi lõplikult kelmuses süüdi

{{1529641500000 | amCalendar}}
Foto: Sergei Stepanov/ERR

Narva linnavolikogu keskerakondlasest esimees Aleksandr Jefimov jäi lõplikult süüdi kelmuses, kuna riigikohus ei võtnud tema edasikaebust menetlusse, teatas rahvusringhäälingu venekeelne uudisteportaal rus.err.ee.

Nüüd jõustunud kohtuotsuse järgi pettis Jefimov haigekassalt välja ligi 5000 euro ulatuses töövõimetuse hüvitist. Tegemist oli olukorraga, kus haigusleht oli vormistatud ja hüvitis laekus, kuid samal ajal inimene töötas ja sai selle töö eest ka tasu, näiteks linnavolikogu esimehena.

Kohtu hinnangul pani Jefimov toime korduva kelmuse ja määras talle karistuseks ühe aasta ja üheksa kuu pikkuse vangistuse kaheaastase katseajaga.

Rus.err.ee andmeil valmistus Jefimov süüdijäämiseks. Võimalik, et uueks linnavolikogu esimeheks saab praegune Narva linnapea Tarmo Tammiste, aga meeriks aselinnapea Aleksei Jevgrafov.

Jefimovi lahkumine on automaatne

Jefimovi lõpliku süüdijäämise tõttu peab volikogu kahe kuu jooksul valima uue esimehe, seni täidavad tema tööülesandeid kaks volikogu aseesimeest.

"Jefimov ei pea tagasi astuma, see toimub automaatselt," selgitas Narva linnavolikogu kantselei juhataja Igor Širai reedel BNS-ile, viidates, et selleks pole vaja volikogul istungiks koguneda.

Vastavalt kohaliku omavalitsuse korralduse seadusele peatuvad volikogu liikme volitused, kui tema suhtes on jõustunud tahtliku kuriteo eest süüdimõistev kohtuotsus või kui riigikohtule esitatud kassatsioonkaebust ei võetud menetlusse või riigikohus on kaebuse läbi vaadanud ja rahuldamata jätnud.

Rääkides Jefimovi ajutisest asendamisest, märkis Širai, et volikogul on kaks aseesimeest - Larissa Olenina ja Jelena Pahhomova -, kes saavad Jefimovit asendada. "Asendamine toimub vastavalt seadusele, ega siin ei ole midagi erilist. Alati on olemas inimene, kes ajutiselt täidab volikogu esimehe kohustusi, kui ei ole volikogu esimeest," rääkis Širai.

Tema sõnul oli järgmine volikogu istung kavandatud 23. augustile, kuid nüüd tuleb see varasemaks tuua.

"Istung peaks kindlasti varem toimuma, muidu läheb kahe kuu tähtaeg üle. Kui kahe kuu joksul volikogu ei vali, siis saadetakse volikogu saadetakse laiali ja tulevad asendusliikmed. Suure tõenäosusega valitakse selle aja jooksul uus volikogu esimees ära," ütles Širai BNS-ile.

Veebruaris kukkus Narva volikogu erakorralisel istungil läbi Jefimovi umbusaldamine.

Jefimovi tagasiastumist nõudsid fraktsiooni "Meie Narva" liikmed, kelle hinnangul ei pidanuks Jefimov ametikohal jätkama, sest oli kahe kohtuastme poolt süüdi mõistetud kelmuses ja seetõttu usalduse kaotanud.

Toomi hinannagul võib Jefimov ise Keskerakonnast lahkuda

Keskerakonna Narva piirkonna esimehe Yana Toomi hinanngul võib kelmuses lõplikult süüdi jäänud Narva linnavolikogu esimees Aleksandr Jefimov ise erakonnast lahkuda ega hakka ära ootama enda väljaarvamist.

"Ma arvan, et Jefimov ise kirjutab avalduse erakonnast lahkumiseks. Sest kõik ju saavad aru, et jätkata ei saa," ütles Toom reedel BNS-ile.

Euroopa Parlamendi liikme Toomi sõnul on Keskerakonna Narva piirkonna juhatuse järgmine istung, kus Jefimovi küsimus arutusele tuleb, kavandatud juuli esimesse dekaadi. "Aga ma tegelikult arvan, et ta otsustab veel varem selle ise. Sest erakonnast välja arvamine on väga ebameeldiv asi - milleks seda endale teha," rääkis Toom.

Keskerakonna põhikirja kohaselt arvatakse erakonna liige Keskerakonnast välja, kui ta on kriminaalasjas jõustunud kohtuotsusega süüdi mõistetud.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: