Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Leht: Narva volikogu uueks esimeheks võib saada Mihhail Stalnuhhin

Mihhail Stalnuhhin
Mihhail Stalnuhhin Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Narva linnavolikogu uueks esimeheks võib kelmuses süüdi mõistetud Aleksandr Jefimovi asemele saada riigikogu liige, keskerakondlane Mihhail Stalnuhhin, kirjutas ajaleht Põhjarannik.

"Umbes juuli keskpaiku hakkame kogunema ning augusti esimesel dekaadil saab volikogu uue esimehe," sõnas keskfraktsiooni juht Aleksei Voronov. Kandidaate volikogu esimehe kohale pole tsentristid Voronovi sõnul veel välja valinud.

Meie fraktsioonis on 22 väärilist saadikut, kelle seast saab alati valida sama väärilise esimehe," lisas Voronov.

"Meile ei ole printsipiaalne, et volikogu esimeheks valitaks keegi Meie Narvast, ehkki see on ka meie sisemise arutelu küsimus. Kuid minule on põhiline Narva juhtimise stiili küsimus," ütles opositsioonilise fraktsiooni Meie Narva liider Katri Raik.

Stalnuhhini kandidatuuri esitamise kohta ütles ta, et kavatseb lähiajal temaga ühendust võtta ja seda asja arutada. "See ei pea olema ilmtingimata just tema, see võib olla ka keegi teine keskfraktsioonist."

Stalnuhhin: ei taha selliseid inimesi juhtida

Põhjarannik märkis, et Narva linnavolikokku kuuluv Stalnuhhin puudub enamikult volikogu istungitelt. Nõnda avaldab ta protesti parteikaaslaste kavatsuse vastu sulgeda riigigümnaasiumi tööle hakates munitsipaalgümnaasiumid. Ent Põhjarannikule antud kommentaaris teatas Stalnuhhin, et volikogu uue esimehe valimistele kavatseb ta minna küll.

"Hääletan selle kandidaadi poolt, kes lubab uuesti üle vaadata haridus- ja teadusministeeriumiga sõlmitud Narva riigigümnaasiumi ehitamise lepingu. Olen igaühe vastu, kes säärast lubadust ei anna," sõnas ta.

Möödunud kümnendil juhtis Stalnuhhin mõned aastad Narva linnavolikogu, kuid ei usu, et tema kandidatuuri volikogu esimehe kohale praegu esitada võidaks.

"Ma ei näe mingeid eeldusi selleks, et mulle säärane ettepanek tehtaks - minu seisukoht on saadikutele ju hästi teada. Kui aga tehakse, kuid ilma kohustuseta ministeeriumiga sõlmitud leping uuesti üle vaadata, siis muidugi keeldun ma sellest: ma ei taha juhtida inimesi, kellest ma lugu ei pea," selgitas Stalnuhhin.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: