Narva volikogule jäi uus esimees valimata

{{1533219660000 | amCalendar}}

Narva linnavolikogu erakorralisel istungil jäi volikogule esimees valimata. Esimehe valimine lükati edasi järgmisele istungile.

Narvas toimus neljapäeval linnavolikogu erakorraline istung, mille peamine teema oli volikogule juhi valimine. Ainus kandidaat oli opositsiooni esindaja Ants Kutti, kirjutab rus.err.ee.

31 saadikust oli kohal 26: 18 Keskerakonna fraktsiooni esindajat ja kaheksa Meie Narva fraktsiooni liiget. Kutti poolt hääletas kaheksa volikogu liiget, vastu 16, kaks sedelit olid rikutud.

Esimehe valimine lükati edasi järgmisele istungile, mis toimub 16. augustil.

"Suveperioodil viibisid meie kolleegid põhiliselt puhkusel, seepärast me praegu ei kiirusta. Aega on kaks kuud ja selle tähtaja lõpuks saab volikogu esimees kindlasti valitud," ütles Keskerakonna fraktsiooni esimees Aleksei Voronov "Aktuaalsele kaamerale".

Opositsiooni hinnangul on esimehe amet oluline ja volikogu juhi peab valima kiiresti.

"Valdav enamus, 22 Keskerakonna saadikust on täna kohal 18, järelikult ei olda puhkusel, aga järelduse võib teha siis, et ei ole kandidaati. Kui oleks oma kindel kandidaat, oleks võimalik olnud sellega täna välja tulla ja volikogu esimees ka ära valida," kommenteeris fraktsiooni Meie Narva esimees Katri Raik.

Narva linnavolikogu peab valima uue esimehe, kuna eelmine esimees, keskerakondlane Aleksandr Jefimov jäi juuni lõpus lõplikult süüdi kelmuses ja selle tõttu peatusid automaatselt tema volikogu liikme volitused.

Jõustunud kohtuotsuse järgi pettis Jefimov haigekassalt välja ligi 5000 euro ulatuses töövõimetuse hüvitist. Tegemist oli olukorraga, kus haigusleht oli vormistatud ja hüvitis laekus, kuid samal ajal inimene töötas ja sai selle töö eest ka tasu, näiteks linnavolikogu esimehena.

Jefimovi lõpliku süüdijäämise tõttu peab volikogu kahe kuu jooksul valima uue esimehe, seni täidavad tema tööülesandeid kaks volikogu aseesimeest.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: