Amet: ettevõtjad pole alkoreklaami piiranguid piisavalt hoolsalt jälginud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eri kauplejate reklaamid.
Eri kauplejate reklaamid. Autor/allikas: kuvatõmmis

Tarbijakaitseameti hinnangul pole ettevõtjad 1. juunist kehtima hakanud alkoholireklaami karmimaid piiranguid piisavalt korralikult järginud.

Tarbijakaitseameti turujärelevalve osakonna juht Hanna Turetski ütles Postimehele, et tarbijakaitseamet on saanud mitmeid vihjeid ning on kaardistamas hetkeolukorda.

"Esialgselt saab öelda, et paraku ei ole ettevõtjad uusi alkoholireklaami nõudeid piisava hoolsusega jälginud," nentis Turetski.

1. juunist jõustusid reklaamiseaduse muudatused, mis piiravad oluliselt alkoholireklaami. Lisaks varasematele piirangutele keelustati muudatusega täielikult alkoholi välireklaam ja reklaam sotsiaalmeedias ning piirati veelgi alkoholireklaami televisioonis, raadios ja ajakirjades.

Alkoholireklaamides on nüüd lubatud edastada vaid neutraalset teavet, välistatud on inimeste näitamine, atmosfääri kirjeldamine ja lugude jutustamine.

ERR.ee kirjutas eelmisel nädalal, et kui varem kasutasid kauplused võimalust allahinnatud alkoholi reklaamlehtedes ostma kutsuda, siis juunist alates ei tohi neis enam soodushindu näidata.

Nii võibki leida mõne poeketi reklaamist alkoholipudeli kujutise juurest kirja "Hind poes", mõni teine kauplus avaldab aga lihtsalt alkoholipakendi pildi koos infoga selle koguse ja päritolumaa kohta.

Samuti ei tohi alkoholi reklaamida sotsiaalmeedias, välja-arvatud alkoholikäitleja enda veebilehel ja sotsiaalmeedia kontol.

Alkoholitootjate ja edasimüüjate veebilehtedelt leiab samas jätkuvalt sooduspakkumiste reklaami.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: