Lüganuse vallas püsis võim vähem kui kaks kuud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lüganuse vallas suutis võim püsida vähem kui kaks kuud. Neljapäeva õhtul kolm ja pool tundi kestnud volikogu lõppedes oli vallale valitud uueks vanemaks Andrea Eiche ja volikogu esimeheks Risto Lindeberg.

 

Lüganuse suurvald moodustus Lüganuse ja Sonda valla ning Kiviõli linna liitumisel. Nii kümneliikmelise koalitsiooni kui ka üheksaliikmelise opositsioon esindajad nentisid, et segadus on tingitud ühinemise järgsest ajast.

"See kümme-üheksa on muidugi õhkõrn, kuid me teeme tööd selle nimel, et kaasata volikogu arengusse kõiki neid 19 liiget, kes siin laua taga istuvad," tõdes vastne volikogu esimees Risto Lindeberg nappi häälteenamust.

"Meie eesmärk on see, et meie arvamusega oleks arvestatud. Ka täna oli meil päris mitu punkti, kus me Keskerakonna franktsiooni poolt esitasime oma arvamuse, püüdes teatud otsuseid inimeste kasuks pöörata. Mõned läksid läbi, mõned ei läinud," kommenteeris Lüganuse opositsiooni esindaja Dmitri Dmitrijev.

Vallavanema palgaks määrati 2500 eurot ja volikogu esimehe palk tõusis 2000 euroni.

Lüganuse vallale valiti eelmised juhid 2. mai volikogu istungil ning siis sai volikogu esimeheks Marja-Liisa Veiser ja vallavanemaks Viktor Rauam. Mõlemad kandideerisid ka juunikuu viimasel neljapäeval toimunud volikogu koosolekul, kuid nad kaotasid hääletuse 9:10.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: