Andrea Eiche sai kolmandat korda Lüganuse vallavanemaks

Andrea Eiche organiseeris eelmise aasta detsembris Lüganuse vallavalitsuse ees koolidirektor Heidi Uustalu toetuseks toimunud meeleavalduse.
Andrea Eiche organiseeris eelmise aasta detsembris Lüganuse vallavalitsuse ees koolidirektor Heidi Uustalu toetuseks toimunud meeleavalduse. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Andrea Eiche valiti pärast 2017. aasta kohalike omavalitsuste valimisi juba kolmandat korda Lüganuse vallavanemaks.

Ajalehe Põhjarannik andmetel sai Andrea Eiche neljapäeva õhtul toimunud volikogu istungil vallavanema valimisel 11 poolthäält, 7 saadikut oli tema vastu. Kokku on Lüganuse volikogus 19 saadikut.

Reformierakonna Lüganuse piirkonna esimees sai esimest korda vallavanemaks pärast 2017. aasta valimisi, kui Lüganuse suurvald moodustati Lüganuse ja Sonda vallast ning Kiviõli linnast.

Vallavanem sai ta olla 2018. aasta maikuuni, siis valiti tema asemel vallavanemaks Viktor Rauam.

Kaks kuud hiljem valiti taas vallavanemaks Eiche, kes sai siis vallavanem olla kaks päeva vähem kui aasta, sest 2019. aasta 26. juunil valiti vallavanemaks Rauam.

Üheksa kuud ja üks päev võimul olnud Rauam astus sel esmapäeval ametist tagasi, sest eelmisel neljapäeval toimunud volikogu istungil sai pärast volikogu esimehe Dmitri Dmitrijevi 10:9 umbusaldamist selgeks, et võim vallas on vahetunud.

Eelmisel nädalal volikogu esimeheks valitud Risto Lindeberg oli selles ametis ka 2018. aasta juunist kuni 2019. aasta aprillini.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: