Ekspress leidis lastele müügitöö võimaldamiseks lahenduse

Ekspressi lehelapsed.
Ekspressi lehelapsed. Autor/allikas: Ekspress Meedia

Kui eelmisel aastal peatas tööinspektsiooni menetlus Eesti Ekspressi lehelaste projekti, siis tänavu leidis meediakontsern seadustega kooskõlas oleva lahenduse.

Mullu oli peamine murekoht see, et alla 13-aastased lapsed ei või ise rahaga tehinguid teha. Samuti sai tööinspektsioon kaebusi, et lapsed tegid rohkem kui lubatud kolm tundi päevas tööd.

Ekspress Meedia tegevjuht Argo Virkebau ütles ERR-ile, et neile probleemidele, miks mullu lehelaste projekt peatati, on nüüd lahendus leitud.

"Kui lapsed on noored ehk alla 13-aastased, siis on nendega vanem inimene kaasas, kes päriselt lehte müüb ja lapsed aitavad lehte lihtsalt reklaamida ja toodet tutvustada," selgitas Virkebau.

"See on sada protsenti seadusejärgne ja lubatud. Kui on vanemad lapsed, alates 13. eluaastast, siis nemad võivad ise lehte müüa," lisas ta.

Laste liikumise ja lehepakkide kandmise kergendamiseks võttis ettevõte kasutusele kolmerattalised jalgrattad. Velosid on neli tükki, mis sõidavad erinevates linnaosades ringi.

"Seal on alati vanem inimene kaasas, et turvalisus oleks tagatud, keegi tehinguid ei teeks, kes neid teha ei tohi. Et kõik oleks korrektne, aga samas põnev," sõnas Virkebau.

Suveks taskuraha teenida soovijaid oli tavapäraselt rohkem kui töökohti. "Tung oli suur nii laste endi kui nende vanemate poolt. Ei jõudnud õieti reklaamidagi, kui juba oli tahtjaid kaks korda rohkem," sõnas Virkebau, kelle sõnul sai suve lõpuni töö 20 last.

Ekspress muutis ka laste tasustamise süsteemi. Kui varasematel aastatel sõltus teenistus läbimüügist, siis tänavu sel aastal on põhilepinguks miinimumpalk täistööajale taandatuna.

"Me ei saa müügi pealt maksta, kuna lapsed, kes on alla teatud vanuse, ei tohi müüa. Tahtsime, et neil oleks garanteeritud tasu, olenemata sellest kuidas müük läheb," rääkis Virkebau.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: