Laevafirmade piletihinnad on rootsikeelsetelt kodulehtedelt ostes odavamad
Tallinki laevapiletid on rootsikeelse portaali kaudu ostes odavamad, kui seda teha läbi eestikeelse internetikeskkonna. Sama reisi ning sihtpunkti silmas pidades erinevad hinnad kahe portaali vahel kuni 15 eurot. Sama kehtib ka Viking Line ettevõtte puhul.
Viking Line Eesti tegevjuht Inno Borodenko ütles ERR-ile, et see tuleneb turuerinevusest. Eesti poole pealt laevale minevad inimesed kulutavad laevareisi jooksul üldiselt vähem. Seetõttu müüakse eestikeelsel veebisaidil kallimaid pileteid kui rootsikeelselt kodulehelt ostes.
"Tõesti, hinnaerinevus võib olla ja sageli see ka on. Kas siis ühe või teise turu kahjuks või õnneks. Hinnaerinevused on sellepärast, et kuigi me oleme üks suur laevanduskontsern, on ikkagi erinevatele turgudele valmistatud erinevad tooted. Need tooted pakutakse erineva hinnaga erinevatele sihtrühmadele. Sellest ka see erinevus. Turud on erinevad. Et rootslasi saada siia Eesti ja Soome vahele sõitma, siis ta ka peab olema. Stockholm kindlasti on eestlastele populaarsem sihtkoht, kui võrrelda seda, et kas rootslased peavad oma reisisihtkohana Tallinnat. Samuti tuleb arvesse võtta seda, et kuidas üks või teine reisijate sihtrühm laeval kulutab," rääkis Borodenko.
Tallinki kommunikatsioonijuhi sõnul sõltuvad hinnad mitmetest teguritest. Piletite müügis kasutatakse dünaamilist hinnastamise süsteemi. Lisaks sõltub pileti hind konkreetses riigis broneerimise hetkel käimasolevatest turunduskampaaniatest ja eripakkumistest. Tarbijakaitse kommunikatsioonieksperdi Pille Kalda hinnangul ei ole asi vastuoluline.
"Praegu on turg selles osas reguleerimata, kuna teenuste direktiiv välistab transporditeenused. Seega antud hetkel tarbijakaitseamet vastuolu ei näe," lausus Kalda.
Toimetaja: Aleksander Krjukov