Saksamaa keeldub Kreekale abilaenu viimast osa välja maksmast ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ja Kreeka peaminister Alexis Tsipras 26. aprillil Ateenas.
Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ja Kreeka peaminister Alexis Tsipras 26. aprillil Ateenas. Autor/allikas: AP/Scanpix

Saksamaa keeldus allkirjastamast lepingut, millega eurotsooni liikmesriigid eraldaksid Kreekale abilaenude programmi viimase osana 15 miljardit eurot.

Saksamaa keeldub lepingule allkirja panemast, sest Kreeka peaminister Alexis Tsipras teatas juuni lõpus, et ta lükkab edasi sellesuvise käibemaksutõusu, vahendas The Wall Street Journal. Maksutõus oleks kompenseerinud puudujääki Kreeka riigieelarves.

Tsipras teatas oma muudatustest lühidalt pärast kokkuleppe sõlmimist põgenikekriisi üle Angela Merkeliga. Kokkuleppes oli sätestatud, et Kreeka võtab tagasi riiki registreeritud põgenikud, kes peeti kinni Austria-Saksamaa piiril.

Kreeka ja Hispaania on ainsad riigid, kes on nõustunud põgenikke sellisel viisil tagasi võtma. See on omakorda oluline Merkelile, et vältida poliitilist kriisi Saksamaal.

Eurotsooni finantspäästeprogramm Kreekale peaks lõppema 21. augustil.

Eurotsoon on lubanud Kreekale laenata lisaks 15 miljardit eurot, et riik saaks maksta tagasi laene IMF-ile ning toetada oma järgmise kahe aasta rahastamisvajadusi.

Möödunud kuul jõudsid euroala rahandusministrid kokkuleppele Kreeka võlakoorma vähendamise osas. Kõnelustel lepiti kokku, et suur osa Kreeka laenude tagasimaksmise tähtaegu pikendatakse 10 aastaks ja võlga restruktureeritakse, et Kreeka võetaks võlaturul paremini vastu.

Euroala rahandusministrite esimees Mario Centero usub peale neljapäevast koosolekut, et raha eraladatakse Kreekale augusti alguses.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: