Liikumispuudega inimesed õpivad militaarlaagris riigikaitset tundma

Foto: ERR

Läänemaal toimub kolmandat korda liikumispuudega inimeste militaarlaager. Idee pärineb noormehelt, kes ei saanud kaitseväeteenistusse minna, kuid soovis riigikaitset lähemalt tundma õppida.

Maikel Mõttus sai aastate eest kutse kaitseväeteenistusse. Liikumispuude tõttu ei saanud ta sellest osa võtta, kuid soov riigikaitsega tutvuda oli suur, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Mina ei saanud sinna minna. Äkki tahaks teised ka saada seda kogemust, mida tähendab riigikaitse? Ja kuna mul on sugulased Kaitseliidus, kes on korraldanud kodutütardele laagreid, noorkotkastele laagreid, siis tuli ka mõte, et prooviks teha ka liikumispuudega inimestele seda laagrit. Ja täna oleme siin juba kolmandat korda," selgitas Mõttus.

Kolmepäevases laagris saavad osalejad tutvuda Kaitseliidu ja kaitseväe tehnikaga, kuulda, mida kujutab endast küberkaitse, näha droone ja teha palju muud huvitavat.

Taavi Meinberg on osalenud selles laagris ka varem. Tema sõnul on ta õppinud laagrist iseseisvust.

"Võimalust ise majandada, ise möllata, ise kaasa teha. See on kindlasti sedavõrra palju juurde andnud," ütles Meinberg.

Maikel Mõttuse sõnul on laagri suurim väärtus see, et inimesed tulevad kodust välja ja saavad tunda, mida tähendab riigikaitse.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: