Ruhnu vallavolikogu otsib konkursiga uut vallavanemat ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ruhnu vallavanem Jaan Urvet
Ruhnu vallavanem Jaan Urvet Autor/allikas: Ruhnu valla Facebook

Ruhnu vallavolikogu kuulutas pühapäeval välja konkursi, et leida uus vallavanem. Senine vallavanem Jaan Urvet teatas ametist lahkumisest eelmisel teisipäeval.

Konkursi tingimuste järgi peab kandidaat vastama avaliku teenistuse seaduses ametnikule kehtestatud nõuetele ning omama vähemalt kolmeaastast juhtimiskogemus era- või avalikus sektoris ning orienteeruma omavalitsuse tööd puudutavas seadusandluses.

Samuti oodatakse kandidaadilt analüüsivõimet, iseseisvat otsustus- ja juhtimisvõimet, koostöö- ja läbirääkimisoskut, avaliku esinemise oskust, väga head eesti keele oskust, arvutioskust.

Kandideerimisavaldusele tuleb lisada vormikohane CV, haridust kinnitava dokumendi ärakirja ning nägemust Ruhnu valla arengust.

Konkurss lõppeb 5. augustil ning uus vallavanem asub tööle 6.augustil. Vald kindlustab vallavanema elamispinnaga.

Kandideerimisdokumendid saata postiga tähitult- Ruhnu vallavalitsus, Ruhnu vald, 93001 Saare maakond, või elektrooniliselt digitaalselt allkirjastatuna – e-posti aadressil – ruhnu@ruhnu.ee, vallasekretär Tiina Alliku nimele.

Ruhnu vallavanem Jaan Urvet teatas ametist lahkumisest 19. juulil. Tema sõnul on ta lahkumismõtteid mõlgutanud ka varem, kuid viimaseks piisaks karikas otsuse tegemisel sai katamaraanparvlaeva Runö rivist väljaminek vahetult enne jaanipühi.

"Probleeme ma ei karda ja iseenesest olid kõik tekkinud probleemid ju lahendatavad. Aga ekstreemse olukorra tekkides näed inimestes, keda sa arvasid tundvat, avaldumas täiesti uusi jooni. Mõned üllatasid oma tegevusaktiivsusega, kuid täiesti vales suunas. Arvan, et transpordikorralduslikke küsimusi riigi ja partnerasutustega peab ajama ikkagi vallavalitsus, mitte iga külaelanik iseseisvalt," leidis Urvet.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: