Konkursil Ruhnu vallavanema leidmiseks osaleb kümme kandidaati ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ruhnu
Ruhnu Autor/allikas: Liis Treimann/Scanpix

Konkursile Ruhnu vallavanema ametikoha täitmiseks laekus kümme avaldust, eelmisel korral oli soovijaid 30.

Ruhnu vallavolikogu esimees Heiki Kukk ütles ajalehele Meie Maa, et järgmise nädala esmaspäevasel volikogu istungil moodustatakse komisjon, kes hakkab esmalt elulookirjeldusi ja kandidaatide nägemusi Ruhnu valla arengust üle vaatama ning teeb esmase valiku, keda vestlusele kutsuda.

"Ega see kerge pole, konkurentide hulgas on palju meile tundmatuid inimesi. Tahame õige otsuse teha, aga nagu elus ikka, selgub see sageli alles hiljem," lausus Kukk.

Kas kandidaati hulgas on ka mõni ruhnlane, seda Kukk ei avanud, aga kinnitas, et valikut on seinast seina.

Ruhnu vallavanema kohusetäitja Andre Nõu sõnul võtab valiku tegemine aega, sest komisjonil on soov potentsiaalsete kandidaatidega ka kohtuda. "Ega siin ühe päevaga midagi ära ei tee, katsu sa üldse ühe päevaga Ruhnu jõuda!"

Konkursitingimustes on kirjas, et vallavanem kindlustatakse elamispinnaga ning ta peab eelduste kohaselt tööle asuma alates 16. augustist 2018.

Senine vallavanem pani ameti maha

Ruhnu senine vallavanem Jaan Urvet otsustas ameti maha panna.

Urveti sõnul tuli otsus ametist lahkuda mitmete asjaolude ja tõekspidamiste tõttu. Delfi andmetel lasti ta lahti. Urvet ise kirjeldab üldsõnaliselt: "Minu vanusel inimesel on välja kujunenud piisavalt kindlad väärtushinnangud ja ilmselt ei klapi need siinse mentaliteediga," vahendas ruhnlane.blogspot.com.

Ta lisas, et keskkonda üksi arendades peaks tekkima koosmõju kohalike elanike arendussoovidega. "Ma kohati tunnen, et nõudmised esitatakse vallavalitsusele ja eelkõige vallavanemale, sest ei julgeta võtta vastutust. Arvan, et peaks vaatama enda sisse ka, et kuidas peaks ja saaks muutuda kogukond, sest üksinda on seda väga raske teha," rääkis Urvet.

"Kui vallavanema tööaeg on 24/7, öösel ja päeval, telefonikõned ja meilid, siis kuskilt maalt hakkab see ka psüühilisele tervisele," ütles Urvet.

Ruhnu vallavolikogu on seitsmeliikmeline, kuus kohta on valimisliidul Ühtne Ruhnu, seitsmes on üksikkandidaat.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: