Purskkaevudes ujumine tervist ei kahjusta, kuid juua sealt ei tasu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Poisike politseipargi purskkaevude vahel hullamas
Poisike politseipargi purskkaevude vahel hullamas Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Osa inimesi kasutab Tallinna purskkaevusid palavatel ilmadel suplemiseks ning harvematel juhtudel ka joogivee hankimiseks. Tegevuse ohutuse seab küsimärgi alla see, et purskkaevudes leidub näiteks vetikatõrje kemikaale.

Tallinna Kadrioru pargi juhataja Ain Järve ei soovita purskkaevus end värskendamas käia. "Üks põhjus on see, et kui tegemist ei ole loodusliku tiigiga, nagu on Luigetiik, siis nendesse teistesse purskkaevudesse, mis on ju suletud süsteemid, sinna lisatakse ju vaieldamatult vee puhtuse huvides nii vetikatõrjevahendit kui ka teisi keemilisi ühendeid, mis hoiavad tehnilised süsteemid korras," rääkis Järve.

Vaatamata soovitusele purskkaevudes mitte supelda on sealne vesi siiski tervisele ohutu, sest kemikaalide vahekord on madal. Ka Järve tõdes, et näiteks Politseiaia purskkaevudest läbijooksmine ja veemängust mõnu tundmine on täiesti turvaline ning seda rõõmu ta ei keelaks.

Mis puudutab purskkaevudest joogivee hankimist, siis see on ohtlik. "See ei ole mõistlik. Purskkaevu vesi ei ole tõeliselt joogivesi," manitses Järve. Ka Simmo Saar terviseametist soovitab joomiseks kasutada siiski seda vett, mis on joomiseks mõeldud. Purskkaevuvesi seda pole.

Suure janu korral võib joogivett näiteks hankida selleks ette nähtud joogikraanidest, mida on Tallinna peale jaotatud mitu. Aktsiaseltsi Tallinna Vesi tootmisdirektor Aleksandr Timofejevi sõnul on taolisi kraane praegu Tallinnas viis: Viru tänaval, Harju tänaval, Politseipargis, Järvevana teel ja Kadrioru pargis. "Need kraanid on just joomiseks. Kasutatagu ja nautigu!"

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: