Ilmateenistus hoiatab: lähipäevil võib tulla kuni 34 kraadi sooja

{{1532496780000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Ilmateenistus prognoosib eelolevateks päevadeks siinmail harvaesinevat väga kuuma ilma, mil temperatuurinäit võib küündida kohati 34 kraadini.

Kolmapäeval edastatud hoiatuses teatas ilmateetnistus, et lähipäevil küündib õhutemperatuuri maksimum suures osas Eestist 30..34°C-ni. Vaid rannikualadel on ilm paiguti jahedam. Hoovihma võimalus on väga väike, tuleoht aga suureneb.

Üle mitme aasta on Eestisse jõudnud tõeliselt soe suvi ning sellest saavad osa ka kõik ümberkaudsed maad, edastab ilmateenistus värskes prognoosis. Atlandi madalrõhkkonnad saadetakse juhtiva õhuvoolu saatel Norra merelt põhja suunas ning Läänemere ääres domineerib kõrgema rõhuga ala, mis esialgu oma iseloomult nõrgaks jääb. Suurt tuge pakub omalt poolt ka Venemaa põhjaaladel ilma valitsev kuiv ja kindlameelne kõrgrõhuala.

Teisipäeval Eestis äikest pakkunud madalrõhkkond on kolmapäeval ennast lõuna poole koomale tõmmanud ning laseb Venemaa kõrgrõhkkonnal oma haarmeid Läänemere suunas pikemaks venitada. Õhk on kuivem, kuid pärastlõunasel ajal võib Ida-Eestis mõnest pilvest vihma siiski tulla.

Väga kuum tõotab tulla ka nädalavahetus, kui Põhja-Euroopa ja Venemaa kohal kujuneb välja võimas kõrgrõhuala. Hiigelpöörise lõunapoolset serva mööda saabub meile siis kaugelt idast ja kagust väga soe õhumass, mis harva Põhjamaid külastama juhtub. Õhutemperatuur kerkib laialdaselt üle 30°C ning pühapäev toob suure tõenäosusega selle aasta kõige kuumema päeva, kui maksimumid tõusevad vähemalt 33°C-ni ja kõrgemalegi.

Erakordne palavus jääb püsima ka uue nädala alguses ning hoolivus nii iseenda kui ümbritseva suhtes on vältimatu, märgib ilmateenistus.

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: