Metsa pärast muretsejad teatavad võimalikest rikkumistest üha sagedamini ({{commentsTotal}})

Mets
Mets Autor/allikas: Laura Teder

Üha enam Eesti metsade pärast muretsevaid inimesi teatab inspektsioonile või kodanikuühendustele võimalikust ebaseaduslikust metsaraiest.

Keskkonnainspektsiooni looduskaitse osakonna juhataja Uno Luhti sõnul tunnevad inimesed järjest enam muret metsa olukorra pärast. Luht ütles ERR-ile, et peamiselt pöördutakse kas inspektsiooni või kodanikuühenduste poole, kellele teatatakse võimalikust ebaseaduslikust metsaraiest.

Keskkonnainspektsiooni laekus eelmisel aastal 170 ebaseadusliku metsaraie kaebust. Sellel aastal on laekumisi kokku juba 118. Luhti sõnul osutubki pea iga kaheksas kaebus rikkumiseks.

"Tavaliselt tuvastataksegi selliseid väiksemaid rikkumisi ehk siis seda, kas ei ole lageraiel jäetud piisavalt seemne- või säilikpuid kasvama või on raietööde käigus lõhutud ära ja jäetud taastamata metsateed ja metsasihid. Või ei ole raie tegemisel kinni peetud siis kas kinnistupiiridest, on mindud naabereraldisse," loetles Luht.

Lisaks inimeste kaebustele on keskkonnakaitseinspektsioonil ka kindel graafik, mille järgi kontrollitakse tehtavate raietööde õigsust. Luhti sõnul on raienõuded paika pandud nii looduse kui ka inimese heaolule mõeldes.

Keskkonnaameti metsanduse peaspetsialist Tanel Niklus ütleb samuti, et inimeste tähelepanu metsa heaolu vastu on tõusnud. Sel aastal on 6-7 protsenti metsaraietest juba keelatud.

"Keskkonnaamet vaatab kõik meile esitatud metsateatised läbi ja teeb seal kõiksugu võimalikud kontrollid, omaniku kontrollid, lisaks siis nende kavandatud raiete vastavused õigusaktide nõuetele. Nii kui me kõrvalekaldeid täheldame, keelame raied ja anname omanikule teada, kuidas raied ümber kavandada. Metsateatiste menetlemisel me eeldame, et viiakse nii ellu, nagu loal kirja sai," rääkis Luht.

Toimetaja: Mirjam MäekiviHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: