Nõukogu valis Eesti Loto uueks juhiks Riina Roosipuu ({{commentsTotal}})

{{1533042300000 | amCalendar}}
Foto: Eesti Meedia/Scanpix

Teisipäeval kogunenud Eesti Loto nõukogu otsustas, et alates novembrist juhib riigi äriühingut Riina Roosipuu.

Roosipuu võtab koha üle Heiki Kranichilt, kelle ametiaeg lõpeb 31. oktoobril. Kranich juhib Eesti Lotot alates 2009. aastast.

Roosipuu oli aastatel 2010-2017 sihtasutuse Tallinna Teletorn juhataja, kus tema juhtimisel korraldati teletorni renoveerimistööd, kujundati uus sisuline ja turunduskontseptsioon ja arendati torn mitmekülgseks turismikeskuseks.

Varem töötas Roosipuu 11 aastat IBM Eestis müügijuhi ja hiljem tegevjuhi kohusetäitjana.

"Näen, et minu roll on edasi arendada Eesti Lotot kui kaasaegsel tehnilisel platvormil pidevalt uuenevaid tooteid pakkuvat meelelahutusettevõtet, kes kannab hoolt vastutustundliku mängimise põhimõtete levimise eest ühiskonnas," ütles Roosipuu pressiteates.

"Soovin, et üha rohkem inimesi näeks lotomängu mitte pelgalt kiire tuluteenimise võimalusena, vaid ka isikliku kaudse panusena Eesti kultuuri ja spordi toetamisele," lisas ta.

Eesti Loto nõukogu esimees Rain Laane ütles "Aktuaalsele kaamerale", et Roosipuu oli kandidaatide seast kõige tugevam.

"Tema visioon ja tulevikunägemus Eesti Lotost kui ühelt poolt vastutustundliku mängu ja teiselt poolt riigi teiste eesmärkide nagu Eesti Loto kasumlikkus, loto toimimine ja loto mängimise kui meelelahutusvormi edendamise eest oli kõige tugevam," selgitas Laane.

Heiki Kranichi juhtimisel on Eesti Loto käive üheksa aastaga enam kui kahekordistunud ning eelmisel aastal ületas puhaskasum 10 miljoni euro piiri.

Heiki Kranichi enda sõnul pole see olnud mitte tema, vaid suurepärase meeskonna teene, kes on teinud oma tööd pühendunult, loovalt ja vastutustundlikult.

"Ega see kindlasti rõõmsaks ei tee, aga elus on erinevaid etappe, üks on sedapuhku läbi saamas," kommenteeris Kranich seda, et tema uuesti valituks ei osutunud.

Konkurss Eesti Loto juhi kohale kuulutati välja juba tänavu veebruaris, millele laekus 25 avaldust.

Valikuni nõukogu toona ei jõudnud, vaid võttis appi personaliotsingufirma, kes asetas nõukogu lauale lõpuks viis kandidaati, kelle seast väljus võitjana Roosipuu.

 

Toimetaja: Priit Luts, Henry-Laur Allik, Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: