Saaremaa päästeselts soetab Ruhnu üksusele uue päästekaatri ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Peaminister Jüri Ratas Ruhnus
Peaminister Jüri Ratas Ruhnus Autor/allikas: Jürgen Randma/Riigikantselei

Saaremaa vabatahtlik merepääste selts (SVMS) soetab oma Ruhnu üksusele uue merepäästekaatri.

Seltsi juhatuse esimees Maidu Lempu ütles ERR-ile, et hankega vahetatakse välja politsei- ja piirivalveametilt (PPA) kaks aastat tagasi saadud kasutatud väikealus, see tõstetakse ühingu siseselt ümber mõnda teise allüksusse. "Seda saame otsustada kui Ruhnu üksusele uus alus üle antud."

Soetatav alus on multifunktsionaalne ja hakkab täitma Ruhnu saare ümbruse vetes merepääste ülessandeid, samas on selle alusega Lempu sõnul võimalik teostada merekiirabi teenust ja on ekstreemolukordades Ruhnu omavalitsuse abiline.

Hanke kogumaksumus on 150 000 eurot millest 85-protsenti tuleb tuleb EAS-i väikesaarte programmist ja omaosaluse 15-protsenti katavad Ruhnu omavalitsus ja PPA .

Lempu rääkis, et SVMS-il on hetkel seitse allüksust ja kuuel on ühingu enda alused: Kunglal üksusel rannikupäästeks sobilik, Soela ja Abruka üksustel on uued B-kategooria, spetsiaalselt merepäästeks ehitatud kaatrid, Kuressaare, Ruhnul ja Lõmalas on kasutatud aluses ja Sõrve üksus kasutab vajadusel oma liikmete isiklike aluseid.

Seltsil on vabatahtlikke hetkel 80, kellest 70 omavad merepäästja tunnistust. "Meie liikmed ei ole ainult mehed, Naisi on ka kümmekond kes osalevad nii päästesündmustel kui ka ennetstöös," sõnas Lempu.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: