Juulis külastas Tallinna rekordiline arv laevareisijaid ({{commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Juulikuus külastas Tallinna rekordiliselt nii kruiisi- kui ka liinilaevade reisijaid. Tallinki reisijate arv kasvas juulis aastaga 1,2 miljoni reisijani, mis on kõigi aegade reisijate rekord ühes kuus. Järjest rohkem on liinilaevad üles leidnud ka turistid Aasia riikidest.

Hoolimata sellest, et sel aastal on toimunud Eestisse vähem laevareise, pole reisijate arv langenud. Seda kinnitab ka statistika - Tallink vedas juulis rekordilised 1,2 miljonit reisijat ning Viking Line'i pardale jõudis veidi alla miljoni reisija.

Kuigi lõviosa reisijatest sõidab Tallinnasse Soomest, siis on märgata huvi suurenemist ka Aasia turistide poolt.

"On juurde tulnud ka liinireisijate hulgas väga palju teisi rahvusi. On Aasia turistide osa suurenenud ja teistest Euroopa riikidest. Kui varem oli kruiisireisidel teiste rahvuste osa üsna mitmekesine, siis tänasel päeval, näeme me ka liinilaevade peal väga paljudest erinevatest rahvustest inimesi," kinnitas Tallinna Sadama turundusjuht Sirle Arro.

"Meie jaoks on hetkel kindlasti Aasia. Me näeme väga selgelt reisijate arvu kasvu nii Hiinast, Jaapanist kui ka Lõuna-Koreast. Need on ka tegelikult reisijad, kes kohtavad juba praegu Tallinki laevadel oma koduriigi keelseid teenindajad. Meil on Tallinna-Helsingi liinil Aasia töötajad," sõnas Tallinki juhatuse esimees Paavo Nõgene.

Kui eelmisel aastal teenindas Tallinna Sadam rekordilised 10,6 miljonit turisti, siis võimekus miljoneid turiste rohkem vastu võtta on sadamal olemas.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: