Iisraeli druusid avaldasid meelt rahvusriigi seaduse vastu

Foto: SIPA/Scanpix

Kümned tuhanded druusid avaldasid Tel Avivis meelt uue seaduse vastu, millega kuulutati Iisrael ametlikult juudi rahvusriigiks.

Druuside näol on tegu usulahuga, mis arenes keskajal välja šiiitlikust islamist ning mida ülejäänud moslemid peavad ketserlikuks.

Druusid rõhutasid, et on alati olnud Iisraelile ustavad ning peavad uut seadust endale solvavaks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Peale druuside on uue seaduse vastu pahameelt avaldanud teisedki rahvus- ja usuvähemused.

"Me oleme truud Iisraeli riigile. Meie, druusid, oleme olnud Iisraeli riigile truud 70 aastat ja me jääme siia elama ning sõjaväes teenima veel 700 aastat, kuid me ei pea vastuvõetavaks, et Benjamin Netanyahu meid lõhestab ja lõhestab ka Iisraeli ühiskonda," selgitas meeleavaldaja Nadia Halabi.

Iisraeli peaministri sõnul pole ei druusidel ega teistel vähemustel uuest seadusest midagi karta.

"Iisrael on juudi- ja demokraatlik riik. Üksikisikute õigused on tagatud paljude seadustega, sealhulgas põhiseadusega - inimväärikus ja vabadus. Mitte kedagi ei kahjusta rahvusseadus ja mitte keegi ei taha kahjustada kellegi isikuvabadusi," rääkis peaminister.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: