Merkel ootab Putiniga raskeid kõnelusi

Saksa kantsler Angela Merkel ütles reedel, et ootab Vene presidendi Vladimir Putiniga raskeid kõnelusi teemadel, mis ulatuvad Süüria ja Ukraina konfliktist energiakoostööni.

Ta rõhutas aga, et tähtis on säilitada Moskvaga pidev dialoog, eriti enne Süüria tippkohtumist, milles osalevad ka Türgi ja Prantsuse president.

Merkel võtab Putini vastu laupäeval kell 19 Berliini lähedal Mesebergi valitsusresidentsis.

Ta nimetas Putini visiiti töökohtumiseks ja hoiatas, et konkreetseid tulemusi ei tasu oodata.

"Aga probleeme, millega me tegeleme, alates Ukrainast ja Süüriast majanduskoostöö küsimusteni, on nii palju, et see õigustaks alalist dialoogi," sõnas Merkel.

"On vastuolulisi küsimusi ja muidugi punkte, kus me mõtleme, kuidas kahepoolset ja rahvusvahelist koostööd edendada ja parandada."

Venemaa ja lääneriikide suhteid pingestavad Ukraina konflikt, Venemaa toetus Süüria presidendile Bashar al-Assadile, Moskva väidetav luuretegevus, küberrünnakud ja sekkumine NATO riikide valimistesse.

Merkelil ja Putinil on ka ühiseid muresid. Üheks neist on USA presidendi Donald Trumpi sammud.

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov ütles reedel, et Putin ja Merkel räägivad "kahepoolsetest suhetest ning suurte ühiste kommertsprojektide teostamisest kolmandate riikide ähvarduste olukorras".

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: