Kroonprintsess Victoria osales Naissaarel Püha Maarja kabeli taaspühitsemisel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Reuters/Scanpix

Eestis visiidil viibiv Rootsi kroonprintsess Victoria käis koos president Kersti Kaljulaidiga Naissaarel ja taaspühitses Naissare Püha Maarja kabeli.

Kroonprintsess Victoria on tänavu käinud juba Lätis ja Leedus, et tähistada nende riikide 100. juubeliaastat.

Eestis alustasid Rootsi kroonprintsess ja tema abikaasa prints Daniel päeva Kadriorust, kus nad kohtusid president Kersti Kaljulaidiga. Pärast kohtumist algas Vambola pardal merereis Naissaarele, kuhu oli tulnud ka palju eestirootslasi.

Naissaare kabel on tegelikult oluline nende kõigi jaoks. Ühiselt on nad kabeli taastamist toetanud ja jõudumööda abistanud. Kabeli pühitses Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma.

Põhjus, miks kutse Rootsi kuningaperele saadeti, oli see, et Rootsi kuningas on toetanud Naissaare kabeli taastamist. Kuningliku annetusena on taastatud näiteks kabeli aknad. 11. septembril möödus 80 aastat Naissaare kabeli esmakordsest pühitsemisest.

1990. aastatel, Eesti taasiseseisvumise aegu oli kabeli olukord kehv. Okupatsioonivägi oli sakraalhoones näidanud kino, hoidnud hobuseid ja heina.

Naissaare ühing Rootsis otsustas, et kuna tegemist on ainsa hoonega, mis vanast ajast säilinud, siis tuleb see taastada. Kõigepealt pandi peale katus, 2005. aastaks oli remonditud torn ja pühitseti rist.

Printsess Victoriat tervitasid ka teiste saarte eestirootslased ning meenutuseks tänasest jäi Rootsi kroonprintsessi ka vabariigi presidendi sissekanne külalisteraamatusse. Ja siis ümbritsesid neid kõik, kes tahtsid üle anda oma kingituse või lihtsalt midagi öelda.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: