Eesti 200 ei soovi oma liikmeskonna arvu avaldada

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Eesti 200 teatas pressikonverentsil parteiks muutumise soovist. Autor/allikas: ERR

Augusti lõpus erakonna loomise plaanist teatanud poliitiline liikumine Eesti 200 ei soovi oma liikmeskonna arvu avaldada. Väidetavalt saab Eesti 200 päevas kümneid liitumise avaldusi ja loodab paari kuuga erakonna loomiseks vajalikud 500 liiget kokku saada.

Kui Eesti 200 21. augustil teatas, et soovib erakonnaks saada, oli selle ühe eestvedaja Kristina Kallase sõnul liikumisel paarsada liiget. MTÜ on võimalik erakonnaks registreerida, kui sellel on vähemalt 500 liiget.

Möödunud nädalal küsis ERR liikmeskonna arvu kohta Eesti 200 liikmelt Igor Tarolt, kes täpset arvu ei avaldanud.

"Võiks öelda, et huvi on hüppeliselt kasvanud. Ja nagu me juba erakonnaks saamise plaani väljakuulutamisel ütlesime, siis praeguses tempos saame paari kuuga erakonna registreerimiseks vajaliku liikmete arvu kokku ja me loodame seda tempot lähiajal veelgi kasvatada," ütles Taro.

Veel üks liikumise eestvedaja Meelis Niinepuu ütles sel nädalal ERR-ile, et Eesti 200 leppis kokku, et enne 500 liikme kokku saamist liikmeskonna arvu ei avaldata.

"Pärast teadet, et Eesti 200 erakonnastub oleme iga päev saanud kümneid liikmeks astumise avaldusi. Kuna avaldused tuleb sisuliselt läbi töötada, siis otsustasime, et jooksvalt me liikmete arvu ei kommenteeri," rääkis Niinepuu.

"Küll aga saame öelda, et liikmete juurdekasvu dünaamika on väga hea ja erakonnaks vajalik liikmete arv täitub lähiajal," lisas Niinepuu.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: