Alamäe: ühtne haridussüsteem tähendab lihtsustatult riigigümnaasiume

Foto: kuvatõmmis

Eesti 200 üks eestvedajaid Priit Alamäe ütles, et erakonnastuv liikumine peab olulisimaks haridussüsteemi muutmist, nii et senise killustatuse asemel tegutseksid piltlikult ainult riigigümnaasiumid, kus kõikidest rahvustest lapsed õpivad koos.

Alamäe ütles "Aktuaalse kaamera" stuudios, et ei kahtle riigikogu valimisteks 125-liikmelise täisnimekirja kokkusaamises, kuivõrd praeguseks erakonda astumise vastu huvi üles näidanud paarsada nime on kokku saadud vaid paari nädalaga.

"Vaadates tempot, millega inimesed liituvad, oleme suhteliselt enesekindlad," ütles Alamäe.

Enda kandidatuuri seab ta üles siiski ühel tingimusel: "Ma olen öelnud, et kui riigikogu võtab vastu meie ettepaneku riigikogu reformiks, siis ma kindlasti kandideerin."

Eesti 200 on üheks oma peamiseks agendaks seadnud haridussüsteemi ümberkorraldamise. Eesmärk on kaotada ära senine killustatus ja teha ühtne süsteem, mis võimaldaks anda ühtemoodi head haridust "Tallinnast Vändrani". See tähendab Alamäe kinnitusel lihtsustatult riigigümnaasiumide süsteemi, et hariduse kvaliteet ei sõltuks kohaliku omavalitsuse pädevusest seda korraldada, vaid jääks riigi vastutusele.

Kõik lapsed õpiksid riigigümnaasiumides koos, sõltumata emakeelest.

"Kui me räägime, et mingil hetkel võiksid siin elavad inimesed integreeruda ühiseks Eesti rahvaks, siis see algab koolist. Me tahame, et eesti, vene ja ka muust rahvusest lapsed õpiksid ühes koolis," ütles Alamäe.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: