X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

20. augusti klubi arutas demokraatia võimalikkust 100-aastases Eestis

Foto: riigikogu

Taasiseseisvumispäeva puhul traditsiooniliselt Toompea lossi valges saalis kokku tulnud 20. augusti klubi tunnustas Eesti vabadust ja arutles teemal demokraadia võimalikkusest 100-aastases Eestis.

Täna, 27 aastat tagasi, võttis Eesti vabariigi ülemnõukogu 69 poolthäälega vastu otsuse taastada Eesti riiklik iseseisvus.

Klubi liikmete ja nende lähedaste ette astunud peaminister Jüri Ratas avaldas lootust, et meil jätkub vaprust rääkida väljakutsetest, mis kindlustuvad meile ka 200-aastase iseseisva riigi.

Päevapoliitika osas loodavad meie iseseisvuse poolt hääletanud, et arukas rahvas teeb ka arukaid valikuid.

"Eks poliitilise võitluse meetodite üle peame jätkuvalt aru pidama, aga ma ise arvan, et me tunneme siiski ära, mis on õige, vähemalt meie rahva enamus kindlasti populismi teed ei lähe, vaid teeb oma aruka valiku," ütles Liia Hänni.

Rein Veidemann avaldas lootust, et me päevapoliitikas ei unustaks kaht asja: ei kaotaks omaenda eneseväärikust rahvana, riigina, ühiskonnana ja et me oma isiklikku eneseväärikust ei paneks mängu mingite lühiajaliste või hetkeliste võitude nimel.

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: