Google'i uus kohtuasi võib mõjutada miljoneid kasutajaid

Autor/allikas: Seth Wenig/AP/Scanpix

Google'it ähvardab uus uurimine, kuna on ilmnenud, et otsingumootor salvestab kasutajate asukohainfot isegi siis, kui nad on selle võimaluse välja lülitanud. Eelmisel reedel kaebas üks USA San Diego elanik Google'i selle eest kohtusse ning samal ajal kannustavad Washingtoni aktivistid USA kaubandusametit (FTC) samuti uurimist alustama.

Reedel San Diegos algatatud kohtuasjas väidavad Napoleon Patacsili esindavad advokaadid, et Google rikub California andmekaitseseadust ja osariigi põhiseaduslikku õigust privaatsusele, vahendas Ars Tecnhica.

Tegemist on ühishagiga ja see puudutaks nii Androidi kui iPhone'i kasutajaid, kes on oma asukohaandmete ajaloo välja lülitanud, kuid kelle andmeid on Google sellest hoolimata salvestanud. Potentsiaalselt on USA-s miljoneid niisuguseid inimesi.

Samal päeval läkitasid Elektronprivaatsuse Infokeskuse (EPIC) advokaadid USA kaubandusametile kirja, kus väidavad, et Google rikub oma tegevusega selgelt 2011. aastal agentuuriga sõlmitud lepet, milles Google nõustus, et ei esita valeandmeid sellega seoses, millist varjatud infot ta kogub ja kasutab ning millisel määral võivad tarbijad seda kogumist, kasutamist või avaldamist kontrollida.

Kuni Associated Press 13. augustil Google'i asukohaandmete kogumise kohta loo avaldas, oli Google'i privaatsuspoliitikas kirjas, et asukohaajaloo saab igal hetkel välja lülitada ning kui see on tehtud, ei salvestata enam seda, kus kasutaja viibib.

Eelmisel reedel muutis aga Google oma veebilehel sõnastust. Nüüd on seal kirjas, et mõningaid asukohaandmeid võidakse salvestada seoses sellega, kui kasutatakse teisi teenuseid nagu otsingut (Search) või kaarte (Maps).

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: