Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tšehhi filmiloojad alustasid Sentsovi toetuseks näljastreiki

Ukrainlased protestimas Sentsovi kinnipidamise vastu 21. augustil Kiievis.
Ukrainlased protestimas Sentsovi kinnipidamise vastu 21. augustil Kiievis. Autor/allikas: REUTERS/Valentyn Ogirenko/EestiMeedia/Scanpix

Tšehhi filmiloojad teatasid teisipäeval, et alustavad kordamööda näljastreiki oma Ukraina kolleegi Oleg Sentsovi toetuseks, kes peab protestiks enda ja oma saatusekaaslaste vangistamise vastu Venemaal sajandat päeva näljastreiki.

42-aastane Sentsov, kes mõisteti süüdi terrorismis, nõuab kõigi Ukraina poliitvangide vabastamist Venemaal. Rotatsiooni korras osaleb näljastreigis seitse Tšehhi filmitegijat.

"Streigime viis päeva, alates täna hommikust 25. augustini," ütles Tšehhi režissööride, stsenaristide ja näitekirjanike liidu liige Vit Janeček. "Loodame, et ka teised ühinevad meie algatusega viiepäevaste tsüklitega, kuni Sentsoni juhtum on lahendatud."

42-aastane Sentsov mõisteti kolme aasta eest Venemaa poolt annekteeritud Krimmis süüdi süütamises ja ta kannab Jamali-Neenetsi autonoomses ringkonnas range režiimiga karistuskoloonias 20-aastast vanglakaristust.

Kiiev: maailm tugevdagu survet nälgiva Sentsovi vabastamiseks

Ukraina välisministeerium kutsus teisipäeval taas kord välispartnereid ja rahvusvahelisi organisatsioone tugevdama survet Venemaale, et see vabastaks Vene vanglas näljastreiki pidava Ukraina filmirežissööri Oleg Sentsovi ja teised Ukraina poliitvangid.

"Sentsov nälgib juba 100 päeva. Hirmus arv. Inimelu on ülim väärtus. Nõuame Venemaalt Olegi viivitamatut vabastamist," säutsus Ukraina välisministeeriumi pressiesindaja Marina Betsa Twitteris.

"Pöördume meie partnerite ja rahvusvaheliste organisatsioonide poole palvega tugevdada survet Venemaale, et #SaveOlegSentsov ja vabastada Ukraina poliitvangid Venemaal," rõhutas ta.

Filmirežissöör, kes on toidust keeldunud alates 14. maist, on lubanud näljastreiki jätkata, kuni Venemaa vabastab kõik ukrainlastest poliitvangid, keda on Kiievi andmeil 64.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: