Kaljulaid: koolikiusamisele vastu astudes saame rõõmsama ühiskonna ({{commentsTotal}})

Kersti Kaljulaid.
Kersti Kaljulaid. Autor/allikas: ERR

President Kersti Kaljulaid kutsus oma kooli alguse kõnes vastu astuma koolikiusamisele ja nentis, et iga viienda lapse jaoks on igahommikune kooliminek ellujäämiskursus. Ta ütles, et koolikiusamisele vastu astudes saame rõõmsama ühiskonna.

"Uuringud näitavad, et vähemalt iga viiendat last meie koolis kiusatakse. Mitte juhuslikud erimeelsused, vaid süsteemne kius. Iga viies laps. Kõigi nende jaoks ei ole kool see koht, kus rahuldada uudishimu, lustida koos sõpradega ja tunda end hästi," rääkis Kaljulaid.

"Iga viienda lapse jaoks on igahommikune kooliminek ellujäämiskursus. Tugevad saavad hakkama, kuid igal ajahetkel on meil koolis katkirebitud hingi. Tuhandeid lapsi, kes tahaksid olla kuskil mujal. Tuhandeid, kes vajavad ka mõistmist ja tunnustust, kuid ei pruugi seda leida. Kui meil on selliseid, nukraid koolikaaslasi, siis järelikult on meil kahjuks ka palju neid, kes mõtlematusest või teadlikult ja eesmärgipäraselt rikuvad oma kaaslase päeva, aasta ja elu. Sellele ei taha muidugi pidupäeval mõeldagi, aga kas pole hetkel, kui algab meie jaoks rõõmus uus kooliaasta, just parim aeg mõelda ka neile, kes niimoodi ei tunne. Ehk saame neid aidata?" sõnas president.

Kaljulaid kutsus üles koolinoori koolikiusamist märkama ja sellele vahele astuma. "Anname seekord kõik koos hoopis lubaduse, et me märkame ja sekkume. Enda klassis, aga ka vahetunnis, õhtul hilja Instagramis või mujal internetis. Lubame, et ei lähe mööda, kui näeme, et kellelegi tehakse liiga. Astume vahele, anname teada õpetajale, vanemale sõbrale, lehe administraatorile või veebikonstaablile. Ja kutsume mängu, ühist kodutööd tegema või kasvõi niisama koos hängima. Sobib? Kui te suureks kasvate, tasub täna osutatud tähelepanu ennast ära – te saate rõõmsama ühiskonna," lausus Kaljulaid.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: