Reps: koolirahu aitab probleemidest rääkida ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Haridusminister Mailis Reps (KE) ütles "Aktuaalse kaamera" stuudiointervjuus, et koolirahu ei ole pelgalt deklaratiivne ning see aitab probleemidest rääkida.

"Meie ühiskonnas on vaimse tervise probleem, meil on üldine stress, mis tuleb kooli," lausus Reps.

Reps rõõmustas, et lisaks omavalitsustele, koolijuhtidele ja õpetajatele aitab koolivägivalla ja koolistressiga võidelda järjest rohkem kodanikualgatust. "See on ka põhjus, miks me eile koolirahu välja kuulutasime," ütles ta.

Saatejuht Astrid Kannel küsis Repsil, kas koolirahu ei ole pigem deklaratiivne ja see tegelikult ei aita probleemi lahendada. Reps sellega ei nõustunud. "Aitab küll. See aitab lõputult rääkida sellest teemast, sest koolivägivald ja üldse vaimne tervis ei ole ainult õpilaste, vaid ka õpetajate ja kooli töötajate teema," lausus ta.

Reps ütles, et Eestis on koolidega kummaline olukord, sest olemas on 2-5 lapsega koole, kus õpetajate koormused pigem tagasihoidlikud, samal ajal on piirkondi, kus on õpetajatest suur puudus, näiteks Tallinna linn.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: