Saksa õhuväe hävituslennukid harjutavad Eesti õhuruumis

Saksa õhuväe hävituslennuk Eurofighter Typhoon.
Saksa õhuväe hävituslennuk Eurofighter Typhoon. Autor/allikas: Luftwaffe/Marcel Wenk

Algaval nädalal esmaspäevast reedeni teevad Eesti kohal harjutuslende Ämari lennubaasis paiknevad Saksa õhuväe Eurofighteri hävituslennukid.

Lennukid lendavad üle Eesti madallennualadel ning mitte madalamal kui 152 meetrit ja eelistatavalt asustatud punktidest eemal.

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude, läbiviimiseks kindlad osad oma õhuruumist. Ka Eesti, Läti ja Leedu on eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendudeks. Madallende tehakse kokkuleppel lennuameti ja Lennuliiklusteeninduse aktsiaseltsiga.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi rotatsiooni korras alates 29. märtsist 2004. aastal, mil Balti riigid said NATO liikmeks.

NATO Balti riikide õhuturbemissiooni teine lennusalk baseerub Šiauliai lennubaasis Leedus, kus Portugali õhuväelt võttis kohustused üle Belgia lennusalk nelja F-16 hävituslennukiga.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: