Veskimägi: riigikogu palgatase ei tõmba oma ala tipptegijaid

Foto: Siim Lõvi /ERR

Kunagine tipp-poliitik Taavi Veskimägi ütles intervjuus ERR-ile, et riigikogu võistleb tööjõuturul paljude teiste sektoritega ning praegune saadikute palgatase ei võimalda valdkondadest kompetentsi n-ö värvata.

Viimased ligi kümme aastat Eleringi juhina töötav Veskimägi rääkis veebisaates "Otse uudistemajast", et ta on järgmise riigikogu koosseisu pärast mures.

"Näeme, et aasta-aastalt või riigikogu valimise tsükli kaupa jääb kompetentside hulk järjest kesisemaks. Ehk mis inimesed pärast valimisi Toompeal on, milliseid kompetentse ja teadmisi ja kogemusi nad esitavad ja kas nad suudavad Eesti riigi visiooni sõnastada, mis meie majandust kui ühiskonda tervikuna edasi viib," lausus kunagine parteijuht ja rahandusminister.

Veskimägi on seda meelt, et poliitilist juhtimist tuleb tugevdada. "Esimene ja lihtne meede on see, et enamik inimesi käib tööl seetõttu, et elatist teenida. Ega poliitikute pole teine asi, neil on samuti vaja arveid tasuda. Näen seda, et kui tahame saada häid, noori inimesi poliitikasse, siis ilmselgelt see palgatase peab olema teistsugune."

Veskimägi ütles, et riigikogu võistleb tööjõuturul paljude teiste sektoritega, kus makstakse kõrgemat tasu.

"Poliitilised erakonnad ei suuda värvata valdkonna kompetentsi. Kus on see hea rahanduse asjatundja, kus on hea keskkonnaasjatundja. Paratamatult tippe ei suudeta tuua poliitikasse. Suudetakse tuua inimesi, kes teavad kõigest kõike ja mitte millestki mitte midagi,"

Generaliste on Veskimäe sõnul ka vaja, kuid poliitilises juhtimises on puudu see, et tippametnikele istuks partneritena vastas tipp-poliitik, kes üht või teist kompetentsi, näiteks tippenergeetika kompetentsi esindab.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: