Erki Nool: riigikogu liikme palk on piisav, aga on ka laisku saadikuid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Semiskar

Endise riigikogu liikme Erki Noole hinnangul on riigikogu liikme 3500 euro suurune brutopalk täiesti piisav, meenutades, et lisaks on veel neil kasutada kuluhüvitised.

"See palk oli minu jaoks küll piisav selle töö eest, mida riigikogu liige teeb. Kuna praegune kooseis oma palka tõsta ei saa, siis selline mõnus propaganda on hakanud pihta," ütles praegu treeneri ja ettevõtjana tegutsev endine olümpiavõitja Nool Eesti Televisiooni saates "Ringvaade."

Ta lisas, et enam kohustusi omavad komisjonide ja fraktsioonide esimehed ja aseesimehed saavad kõrgemat palka. "Muidugi on ka päris mugavaid riigikogu liikmeid ja neid on päris mitu, näiteks istuvad nad aknaalustes ridades," ütles Nool, viidates fraktsioonidest lahkulöönud saadikutele, kuid nimesid nimetada ta ei soovinud.

"Meie elu eest otsustav riigikogu liige peaks tegelikult olema inimene, kes peaks olema võimeline ise enda eest hoolt kandma. Kui riigikogu liikmed ei saaks üldse palka, siis võib-olla oleks seal kvaliteetsem seltskond," sõnas kunagi Isamaa ja Res Publica Liitu kuulunud Nool.

Nool sõnas, et kui inimene läheb poliitikasse, siis peab ta arvestama, et selle palga sees on ka kriitika talumine. "Peab piisavalt paks nahk olema."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: