Põuane suvi tõotab köögivilja hinda tõsta ({{commentsTotal}})

Foto: robin1966/Creative Commons

Kevad-suvine põud ei jätnud puutumata ka köögiviljakasvatajaid, sest tänavune saak on võrreldes läinud aastaga kolmandiku võrra väiksem.

Kasvatajate sõnul pole välistatud ka köögivilja hinna tõus, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Jaagumäe talu on Eestis üks suurimaid köögivilja kasvatajaid. Kokku on erinevate juurikate all 100 hektarit maad, mis tänavu ei anna aga suure kuiva tõttu sugugi sellist saaki nagu oodatud.

"Mitmed põllud on meil ümber külvatud. Keskmine saagikadu on kuskil 30 protsenti, aga mõnel kultuuril on nii, et ei saa üldse saaki," rääkis talupidaja Tarmo Timmi.

Põuakahjud on ühtlased üle Eesti ning saagikaost räägib ka Eesti suurim köögivilja kasvataja Kadarbiku talu.

"Täna on muidugi veel vara öelda, sest saak ei ole pole veel salves, aga arvata on, et üks kolmandik kogu toodangust on väiksem kui keskmisel aastal," ütles Ville Pak Kadarbiku Köögiviljast.

Kehvem saak võib aga tähendad uuest aastast köögivilja hinna tõusu.

"Täna on juba hind üks 10-20 protsenti kallim, vaevalt et ta väga langeb. Vaadates eelmise aasta trende, siis ma usun küll, et hind natukene kallineb," prognoosis Pak.

Tarmo Timmi lisas, et vastu kevadet võib poes kaupa puudu jääda, mis paratamatult kergitab hinda. "Me ei ole sellega harjunud, et kuidas mingit asja ei ole lihtsalt. Aga see võib juhtuda, sest põud oli üle Euroopa."

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: