Ajaloolane Jaak Valge liitub EKRE-ga ja kandideerib Tartus

{{1537869120000 | amCalendar}}
Foto: Sander Koit/ERR

Tuntud ajaloolane Jaak Valge liitub Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga (EKRE) ja kandideerib tõenäoliselt Tartu piirkonnas riigikokku.

Valge ütles ERR-ile, et ei nõustu EKRE poliitikaga täielikult, kuid just seetõttu ta erakonda astubki.

"Tunnen, et seal on teatavaid nüansse, kus ma saaksin omalt poolt täiendust pakkuda. Kui ma kiidaks 100 protsenti heaks, poleks mõtet sellesse erakonda astuda ja poliitikat teha," märkis Valge.

"Viimastel aastatel me jälle näeme süvenenud või järsult kasvanud immigratsiooni Ukrainast, Venemaalt ja Valgevenest. Seda võib iseloomustada ka rahva väljavahetamisena, kui see pikalt kestab. Ülikooli õppejõuna näen, kuidas meie haridus muutub järk-järgult ingliskeelseks. Samal ajal näen seda, kuidas meie hariduse tase katastroofiliselt ja kiiresti alla käib, vähemalt humanitaarhariduses," loetles ajaloolane probleeme, mis lahendust vajaks.

"Nende protsesside pööramiseks on EKRE läbilöögivõimelise jõuna täiesti olemas. Küsimus on protsesside pööramises ja mulle tundub, et ma saan kaasa aidata," lisas ta.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: