Tallinna tuleva aasta eelarve mahuks on üle 700 miljoni

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna linn arvestab järgmise aasta eelarve tuludeks umbes 700 miljonit eurot. Linnapea Taavi Aasa sõnul arvestatakse eelarvet koostades heade maksulaekumiste ja soodsa majanduskeskonnaga. Eelarve on linnavalitsusel kavas kinnitada oktoobri lõpus.

Milline on praegu Tallinna linnaeelarve menetlemise seis?

Praegu on 2019. aasta Tallinna linna eelarve eelnõu koostamisjärgus. Suuremad arutelud seisavad valdavalt alles ees, täpsemaid piirjooni hakkab eelarveprojekt võtma oktoobrikuu teises pooles.

Kui suur on selle eeldatav maht? Tulud ja kulud?

Üldisemad piirjooned selles osas annab Tallinna eelarvestrateegia aastateks 2019-2022. Tänavu ületas Tallinna linna eelarve esmakordselt 700 miljoni euro piiri. Arvestades, et maksulaekumised on head ja üldine majanduskeskkond soodne, siis on ka järgneva aasta eelarve maht üle 700 miljoni euro.

Millised on prioriteedid ja suuremad investeeringud?

Prioriteediks on Tallinna linnaelu tasakaalustatud areng. Jätkuvalt panustatakse teedesse, tänavatesse ja haridusasutuste taristu uuendamisse. Nii näiteks jätkub Reidi tee ehitus, mis on üks kulukaid objekte.

Haridusrajatiste osas tooks muude objektide hulgas ka selle, et rekonstrueeritakse Sitsi Lasteaed ja Tallinna Männikäbi Lastead ning alustatakse Tallinna Tondi Põhikooli ehitust. Lisaks valmistame ette Mustamäe Saksa gümnaasiumi renoveerimist.

Olulisel kohal on Linnateatri arendusprojekti jätkamine ja Salme keskuse kohandamine Linnateatri asenduspinnaks, et saaks linna pikaaegse võlgnevuse teatri ees likvideerida.

Olulisel kohal on ka Kalevi staadioni uuendamine eesmärgiga anda sellele tantsupeo ajaks esinduslikum ilme ja avada see taas treeningpaigana.

Jätkuvalt rajatakse asumitesse mängu- ja sportimisväljakuid, parkidesse paigaldatakse uusi pinke, arendatakse kergliiklusteede võrgustikku ning alustatakse alternatiivse energiaallikana päikesepaneelide paigaldamist linna asutuste hoonetele.

Renoveeritakse Tallinna Vaimse Tervise Keskuse Pelguranna tänaval asuv hoone ja Käo Tugikeskuse Maleva keskuse hoone. Jätkatakse munitsipaalelamuehitusega. Kindlasti on ka teisi olulisi objekte, aga praegu ei sooviks enne arutelusid liiga palju välja hõigata.

Millal eelarve linnavalitsuses on kavas kinnitada ning volikokku saata?

Eelarve on kavas linnavalitsuses kinnitada ja volikokku saata oktoobri viimasel nädalal.

Linnapea Taavi Aas vastas ERR-i küsimustele kirjalikult

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: